StoryEditor

Co wolno wiceministrowi rolnictwa w ramach jego dnia pracy?

Przerywanie konferencji prasowych opozycji nie przyniosło uszczerbku dla realizacji zadań jakie postawiono przed wiceministrem rolnictwa Januszem Kowalskim. Tak przynajmniej twierdzi jego szef minister Robert Telus.
17.08.2023., 16:08h

Trwa kampania wyborcza, a w niej zaostrza się spór polityczny. Nie inaczej jest teraz, a największy spór jest toczony pomiędzy 2 największymi ugrupowaniami politycznymi: Zjednoczoną Prawicą oraz koalicją Obywatelską. Politycy z tego pierwszego obozu biorą udział w wielu wydarzeniach politycznych, które nakładają się z ich pracą w ławach sejmowych lub resortach.

Opozycja zwróciła się do ministra rolnictwa Roberta Telusa z prośbą o wyjaśnienie sprawy zachowania wiceministra rolnictwa Janusza Kowalskiego podczas zorganizowanych 19 lipca 2023 r. przez posłów Koalicji Obywatelskiej kilku konferencji prasowych, które dotyczyły wysokich zarobków w spółkach Skarbu Państwa osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością.

Czy wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski miał urlop?

- Na każdej z konferencji tego dnia pojawili się politycy Zjednoczonej Prawicy, którzy zakłócali ich przebieg, przez co utrudniali pracę posłów KO oraz zgromadzonych dziennikarzy. Był tam też wcześniej wspomniany wiceminister Janusz Kowalski. W związku z tym, że Janusz Kowalski pracuje na co dzień w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na następujące pytanie: Czy w dniu 19 lipca 2023 r. wiceminister Janusz Kowalski przebywał na urlopie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi? – napisała w interpelacji posłanka Aleksandra Gajewska.

Zapracowany jak minister

W odpowiedzi minister R. Telus podkreślił, że czas pracy każdego ministra oraz wiceministra jest całkowicie nienormowany. Często jest to praca całodobowa, a normą jest praca przez kilkanaście godzina dziennie, w tym w dni wolne od pracy. Zadania są realizowane zarówno na miejscu w urzędzie jak i w terenie.

Szef resortu rolnictwa poinformował, że Janusz Kowalski jest  Sekretarzem Stanu, Pełnomocnikiem Rządu do spraw Transformacji Energetycznej Obszarów Wiejskich i szczegółowo opisał jego obowiązki wynikające z pełnionej funkcji.

Większość ministrów i wiceministrów wypełnia też obowiązki poselskie lub senatorskie.

- Ministrowie i wiceministrowie prowadzą bieżącą działalność polityczną, która wymaga pilnego reagowania na różne zdarzenia i informacje, co czynił 19 lipca br. Pan Minister J. Kowalski. Jego działania nie przyniosły żadnego uszczerbku realizacji wyżej wymienionych zadań – podsumował minister Robert Telus.

wk

Fot. MRiRW
Video: WP/YouTube

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 10:07