Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Dopłaty 2017: 903 tys. rolników z zaliczkami

06.11.2017

Drukuj

Dopłaty 2017: 903 tys. rolników z zaliczkami

Artykuł dostępny

ARiMR informuje, że do 3 listopada pieniądze otrzymało 903 tys. z 1 342 tys. rolników ubiegających się o dotacje. To ponad 67% wszystkich oczekujących. W sumie na ich konta wpłynęło 4,26 mld zł. Do końca listopada Agencja przeleje łącznie ok. 10 mld zł. Pozostała część pieniędzy będzie wypłacana rolnikom sukcesywnie od 1 grudnia. Całkowita pula środków przeznaczona na płatności bezpośrednie za 2017 r. wynosi 14,8 mld zł. 

Według danych ARiMR w tym roku wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich w całym kraju złożyło 1 mln 342 tys. rolników. Zaliczki otrzymają w pierwszej kolejności wnioskodawcy, których dokumenty zostały już poddane kontroli administracyjnej i zostały zatwierdzone do wypłaty. 

Biura powiatowe ARiMR listy skontrolowanych wniosków wysyłają do Centrali w Warszawie, skąd wysyłane są przelewy. W pierwszej kolejności mają je otrzymywać rolnicy dotknięci w tym roku klęskami żywiołowymi oraz z obszarów dotkniętych afrykańskim pomorem świń (ASF). 
mk

r e k l a m aŹródło: ARiMR 
Fot. Sierszeńska

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Zapraszamy na warsztaty VAT
Reforma Wspólnej Polityki Rolnej coraz bliżej

Polecany artykuł

Żniwa opóźnione. Co z poplonami na zazielenienie?

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Ile jeszcze można wytrzymać?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii