Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Europejskie Forum Rolnicze 2020: chroniąc rośliny, chronisz życie

Obrazek

Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce k. Rzeszowa odbędzie się już za 2 tygodnie! Jednym z głównych tematów tego spotkania będą innowacyjne metody oraz technologie ochrony roślin.

Dominika Mulak4 marca 2020, 19:59

Chroniąc rośliny – chronisz życie” to hasło przewodnie obchodzonego w 2020 Międzynarodowego Roku Roślin. Zdrowe rośliny to nie tylko jakościowo dobre plony, ale także narzędzie w walce z niekorzystnymi zmianami klimatu, deficytem wody i erozją gruntów.

Jak te założenia przełożyć w praktyce, tak aby nie stwarzać zagrożenia dla ludzi, owadów oraz różnorodności biologicznej? Podczas Europejskiego Forum Rolniczego, które odbędzie się w dniach 20-21 marca br. zostaną przybliżone nie tylko najważniejsze założenia Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin, ale także innowacyjne rozwiązania w sektorze środków ochrony roślin i nawozów wykorzystywane w UE oraz na świecie. Eksperci poruszą także kwestie rozwoju narzędzi cyfrowych wspomagających prace polowe, znaczenie integrowanej ochrony roślin w ograniczaniu presji na środowisko i ochronie bioróżnorodności, a także problematykę ochronę roślin w obliczu zmian klimatycznych.


Co więcej?

Podczas Forum w Jasionce, oprócz dyskusji o najnowszych osiągnięciach technologicznych w zakresie ochrony roślin, przewidziano także debaty nad najważniejszymi zagadnieniami dot. rolnictwa i produkcji rolno-spożywczej w 2020. Jak co roku wydarzenie rozpocznie się od debaty nt. Wspólnej Polityki Rolnej UE, w której udział weźmie m. in. Janusz Wojciechowski, komisarz UE ds. rolnictwa. Wśród poruszanych tematów znajdzie się m.in. cyfryzacja obszarów wiejskich i Rolnictwo 4.0, a także problematyka zarządzania zasobami wodnym na terenach wiejskich oraz szanse dla producentów i przetwórców rolnych wynikające z otwierających się rynków wschodnich.

Ponadto oprócz udziału w dyskusjach, uczestnicy Forum będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami oraz innowacjami m.in. w zakresie jakości produkcji rolnej, ograniczania jej negatywnego oddziaływania na środowisko, a także jej finansowania oraz obniżania kosztów. W ramach ekspozycji nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa swoje produkty i usługi przedstawią, m.in. producenci nasion rolniczych, hodowcy bydła i trzody, dostawcy usług i sprzętu dla rolnictwa, firmy z sektora finansów i ubezpieczeń, paliw oraz branży nawozowo-chemicznej.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP – Jan Krzysztof Ardanowski oraz Minister Cyfryzacji – Marek Zagórski.

Więcej szczegółów oraz rejestracja na www.forum-jasionka.plPicture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)