Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Europejskie Forum Rolnicze 2020 już 20 marca!

Obrazek

Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej, jakim jest Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się już niebawem. Warto już teraz zarezerwować sobie miejsce, by wziąć udział w istotnych dla rolnictwa dyskusjach.

Aleksandra Galus3 marca 2020, 10:27
Dokładnie 20-21 marca 2020 roku w Centrum G2A Arena w Jasionce/k. Rzeszowa. Już po raz trzeci przedstawiciele polskiej oraz międzynarodowej polityki spotkają się z rolnikami, przetwórcami i producentami rolnymi, a także samorządowcami i ekspertami, aby rozmawiać o największych wyzwaniach stojących przed rolnictwem.

Europejskie Forum Rolnicze to dwa dni dyskusji i debat nt. najważniejszych wydarzeń w polskim oraz europejskim rolnictwie. To również znakomita okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej. Druga edycja Forum, która odbyła się w marcu 2019 r., zgromadziła blisko 3000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

– Zapraszam do udziału w Europejskim Forum Rolniczym, którego dotychczasowe edycje pokazały, że jest to wyjątkowe wydarzenie w skali całego kraju. Podczas Forum w Jasionce możemy wspólnie rozmawiać o tym, co najlepsze na polskiego rolnictwa i polskiej wsi – w międzynarodowym gronie, tworzonym przez reprezentantów różnych stron sceny politycznej, ekspertów, naukowców oraz przedstawicieli producentów i firm, które działają w branży rolno-spożywczej. Rok 2020 będzie pod tym względem szczególny – w ramach Forum będziemy obchodzić jubileusz 30-lecia działalności naszej Fundacji. Będzie to okazja do tego, aby wspólnie podsumować zmiany, jakie zaszły na polskiej wsi przez trzy ostatnie dekady – mówi Artur Balazs, prezes kapituły Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, współorganizatora Forum.

Jak zapowiadają organizatorzy, podczas Europejskiego Forum Rolniczego w 2020 roku, poruszone zostaną tematy dotyczące wdrażania innowacji w rolnictwie, cyfryzacji obszarów wiejskich oraz dostosowania rolnictwa do zmian klimatycznych. W agendzie tradycyjnie znajdzie się także debata nt. Wspólnej Polityki Rolnej z udziałem przedstawicieli międzynarodowej polityki. Planowana jest również dyskusja z udziałem członków Komisji Europejskiej, reprezentacją polskiego rządu oraz potencjalnych partnerów z Afryki i Azji, na temat szans dla rolnictwa płynących z rosnącego popytu na produkty żywnościowe w krajach spoza UE.


Ekspozycje nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa

Dyskusjom odbywającym się w ramach Forum w Jasionce towarzyszyć będą prezentacje nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami oraz innowacjami m.in. w zakresie jakości produkcji rolnej, finansowania i obniżania kosztów oraz ograniczania jej negatywnego oddziaływania na środowisko.


IV edycja Nagrody im. Józefa Ślisza

Tradycyjnie podczas Forum odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody im. Józefa Ślisza, która ma na celu uhonorowanie organizacji bądź osób, wyróżniających się zaangażowaniem w propagowanie postaw obywatelskich i demokratycznych, szerzenie wartości chrześcijańskich oraz szeroko pojęty rozwój obszarów wiejskich.


Rejestracja na Europejskie Forum Rolnicze rozpocznie się w styczniu 2020 roku

Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona osób na co dzień mających do czynienia i związanych z problematyką rolnictwa: rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, instytutów naukowych oraz instytucji branżowych z całej Europy.

Bezpłatna rejestracja na wydarzenie rozpocznie się w styczniu 2020 roku za pośrednictwem strony internetowej: www.forum-jasionka.pl

Adres:
Europejskie Forum Rolnicze 2020 odbędzie się w dn. 20-21 marca 2020 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce/k. Rzeszowa.

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion. Oprac. ag


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)