Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

FAO: 821 mln ludzi na świecie głoduje

14.09.2018

Drukuj

FAO: 821 mln ludzi na świecie głoduje

Artykuł dostępny

– Wysokie temperatury oraz inne zagrożenia, takie jak powodzie czy susze doprowadziły do tego, że liczba osób cierpiących z głodu wzrosła z 804 mln w roku 2016 do 821 mln w roku ubiegłym – powiedział Dominique Burgeon, dyrektor Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), w rozmowie z agencją AFP. Klęska głodu najbardziej odczuwalna jest na kontynencie afrykańskim, gdzie 21 proc. populacji ludności jest chronicznie niedożywione.

r e k l a m aW Azji problem głodu dotyczy 11,4 proc. mieszkańców, w Ameryce Łacińskiej oraz na Karaibach jest to 6,1 proc. W Ameryce Północnej i Europie niedożywione jest tylko 2,5 proc. ludności. W dwóch krajach europejskich, Albanii i Serbii niedożywienie przekracza 5,5 proc.

Coraz gorsza sytuacja ma miejsce w krajach Ameryki Południowej, takich jak Nikaragua, Salwador i Gwatemala. Głównym zagrożeniem jest tam zjawisko zwane El Nino, z kolei w Wenezueli największym problemem jest dramatyczny kryzys gospodarczy – dodał Burgeon.

Polecany artykuł

Co zawdzięczamy pszczołom?Klęski żywiołowe, które spowodowały zmiany klimatu sprawiły, że brak bezpieczeństwa żywnościowego odczuwalny jest w 23 państwach i dotyczy 39 mln osób.

oprac. mm, źródło: FAO/pap
foto: pixabay

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Fakty są bezlitosne

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii