StoryEditor

Grupa Azoty coraz mocniejsza w Brazylii

Grupa Azoty oraz brazylijska spółka Comexport podpisały w Krakowie ramową umowę dotyczącą współpracy handlowej.
24.06.2014., 12:06h

W ramach porozumienia spółka Comexport deklaruje zakup wytwarzanego przez Grupę Azoty poliamidu wykorzystywanego m.in. do produkcji włókien konstrukcyjnych. Docelowo sprzedawany do firmy Comexport polimer będzie pochodzić z nowej wytwórni  PA6  o rocznych zdolnościach produkcyjnych 80 tys. ton w Tarnowie, której uruchomienie planowane jest na IV kwartał 2016r. Podpisana 20 czerwca br. umowa stanowi również podstawę analizy projektu wspólnego przedsięwzięcia w ramach dalszego przetwórstwa poiamidu na terenie Brazylii.

– Rynek brazylijski jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków na świecie, dlatego obecność Grupy Azoty wśród dostawców produktów chemicznych na tamten rynek jest dużym sukcesem dla całej polskiej gospodarki - komentuje Paweł Jarczewski Prezes Zarzadu Grupy Azoty.

Umowa była podpisywana w obecności przedstawicieli polsko-brazylijskiej Izby Handlowej. Sprzedaż poliamidu do Brazylii jest kontynuacją współpracy Grupy Azoty z firmą Comexport. Pod koniec 2013 roku Grupa Azoty, w ramach kontraktacji produktów nawozowych na kolejne lata, zawarła szereg umów handlowych z firmą Comexport na łączną kwotę 360 mln zł. Umowy na sprzedaż siarczanu amonu z Tarnowa oraz z Puław oraz nawozów wieloskładnikowych z Polic będą obowiązywać do końca 2016 roku.

oprac. bcz

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 01:49