Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Hat trick Kaczyńskiego. Prezes PiS obiecał wyrównanie dopłat bezpośrednich

Obrazek

Wzrost pensji minimalnej do 2600 zł, dwie „trzynastki” dla emerytów oraz zrównanie dopłat bezpośrednich polskim rolnikom do poziomu płatności w krajach zachodnich – to zarys programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, który nazwano „Hat trickiem Kaczyńskiego.

Bartłomiej Czekała7 września 2019, 18:59
Wczoraj pisaliśmy o propozycjach programowych Koalicji Obywatelskiej dla rolników. Dziś w Lublinie swoją konwencję wyborczą zorganizowało Prawo i Sprawiedliwość. Jej punktem kulminacyjnym było wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który przedstawił główne założenia programu wyborczego w jesiennej kampanii.

– Od 1 stycznia 2020 roku płaca minimalna wyniesie 2600 zł, na koniec 2020 roku wyniesie 3000 zł, a w 2023 roku - 4000 zł. W 2021 roku większość emerytów otrzyma aż 2 „trzynastki”, a polscy rolnicy otrzymają pełne dopłaty do hektara na pełnym europejskim poziomie - deklarował prezes Kaczyński.

Wtórowała mu była premier i wicepremier, a obecnie eurodeputowana Beata Szydło.

– Chcemy przede wszystkim wspierać rodzinne gospodarstwa. Wyrównamy szanse dla ludzi mieszkających na wsi; połączenia autobusowe, kolejowe, dobra szkoła, ośrodek opieki zdrowotnej, komisariaty. To wszystko będzie na polskiej wsi. Rozszerzymy możliwości korzystania z programów wiejskich, wszyscy rolnicy mają prawo z nich korzystać. Doprowadzimy do tego. Będziemy wspierać zielone rolnictwo, ze szczególnym naciskiem na dobrostan zwierząt.  Nasze zobowiązanie jest bardzo jasne, wykorzystamy wszelkie środki prawne i polityczne, by wyrównać dopłaty dla polskich rolników – mówiła europoseł Szydło.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki wymienił inne obszary, w których PiS chce dokonać nowych inwestycji.

–Tworzymy fundusz modernizacji placówek służby zdrowia, modernizacji szpitali. To fundusz na początek 2-miliardowy. Bardzo oczekiwany i potrzebny program. Stworzymy fundusz stu obwodnic. Bo to bardzo ważny program dla zapewnienia miejsc pracy i inwestowania. Będzie jeszcze więcej miejsc pracy. Stworzymy fundusz 2-miliardowy na inwestycje w szkołę. Szkoła musi być nowoczesna. Chcemy, żeby od strony sprzętu szkoła była jak najbardziej nowoczesna. Taki sam sprzęt na wsi jak w wielkich miastach. Kolejny punkt to „Kolej plus” i remonty dworców. Mamy w planach remonty kolejnych 150 dworców. Będzie skokowe podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. euro do miliona euro, a w przyszłości do dwóch milionów euro – wymieniał premier Morawiecki.

oprac. bcz na podst TVP INFO
Fot. PiS/Twitter


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)