StoryEditor

Hodowcy wściekli - zakaz hodowli zwierząt futerkowych wraca do Sejmu

- Dajcie nam wszystkim spokój i pozwólcie przetrwać kryzys - apelują do posłów partii Zielonych hodowcy zwierząt futerkowych. To reakcja na zapowiedź złożenia w Sejmie ustawy zakazującej takiej działalności. To trzecia taka próba od 2017 r.
06.06.2022., 11:06h

Jak poinformowała nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa posłowie partii Zielonych zamierzają w tym tygodniu złożyć ustawę zakazującą hodowli zwierząt na futra. W projekcie ma być zapisane 5 letnie vacatio legis. A hodowcy, którzy będą musieli zamknąć swoje fermy, otrzymają odszkodowania. Mają one mieć charakter degresywny - w pierwszym roku vacatio legis wyższe, a potem niższe. Zakaz hodowli ma dotyczyć tylko zwierząt hodowanych na futra, natomiast nie tych hodowanych do celów konsumpcyjnych.

W środku największego kryzysu od II Wojny Światowej

O komentarz poprosiliśmy Szczepana Wójcika prezesa Związku Polski Przemysł Futrzarski, który zwrócił uwagę, że kolejne plany wprowadzenia zakazu zbiegają się z najpotężniejszym kryzysem jakie przechodzi rolnictwo i cała gospodarka od lat.
- Paliwo po 8 złotych, kto wie czy w lipcu nie zapłacimy za litr powyżej 10. Prawie 14-% procentowa inflacja, stopy procentowe nieustannie w górę, raty kredytów rosną w zatrważającym tempie, coraz droższa żywność, brak dostępności surowców, upadające firmy, wojna na Ukrainie i widmo rozlania się jej na inne kraje. Ludzie nie wiedzą jak związać koniec z końcem, a od...

Pozostało 76% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. czerwiec 2024 13:52