Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Jacek Bogucki nie jest już wiceministrem rolnictwa

Obrazek

Podlaski poseł PiS został odwołany ze stanowiska wiceministra rolnictwa – poinformowało wczoraj późnym wieczorem Polskie Radio Białystok.

Bartłomiej Czekała10 lipca 2018, 07:39
Jacka Boguckiego miał odwołać minister Jan Krzysztof Ardanowski. Były już wiceminister nie chciał rozmawiać o przyczynach odwołania go z funkcji Sekretarza Stanu w MRiRW. Polskiemu Radiu Białystok powiedział tylko, że nie były one merytoryczne, ponieważ obecny minister docenia jego pracę i zaangażowanie, zwłaszcza jako pełnomocnika rządu ds. walki z afrykańskim pomorem świń.

Przypomnijmy jednak, że w ostatnim czasie Jacek Bogucki nie miał dobrej passy w resorcie. W ostatnich tygodniach lawinowo wzrosła liczba ognisk wirusa ASF w chlewniach na wschodzie Polski oraz przypadków pomoru u padłych dzików. Kilka dni temu naraził się w Sejmie posłom ugrupowań opozycyjnych, kiedy zabierał głos w sprawie publikacji prasowych o konserwach z mięsa z terenów zagrożonych ASF.

– Draństwem jest to, co robią media ostatnio, pisząc o produktach z terenów ASF. To jest draństwo, to jest w ogóle sabotaż wobec polskiej gospodarki, ponieważ tylko zdrowe zwierzęta trafiają do przerobu, niezależnie od tego, z którego miejsca Polski, wszystkie chore są utylizowane. I o tym trzeba mówić, i o tym trzeba mówić głośno. Nie wolno milczeć, jak dranie z mediów próbują Polaków i opinię publiczną na świecie podburzać, tak jak ta opozycja, drańska opozycja, świńska opozycja – mówił w Sejmie wzburzony Bogucki.

Za te ostatnie słowa wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska za naruszenie powagi Sejmu skierowała przeciwko Boguckiemu sprawę na Prezydium Sejmu.

Jacek Bogucki pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi od 19 listopada 2015 roku.  To kolejny wiceminister, który żegna się z resortem. W ubiegłym tygodniu rezygnację ze stanowiska złożył Zbigniew Babalski. W jego miejsce minister Ardanowski powołał Szymona Giżyńskiego. Na razie nie wiadomo kto zastąpi w MRiRW Jacka Boguckiego.


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)