Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Jak będzie wyglądała Wspólna Polityka Rolna po 2020 roku?

Na to pytanie odpowie Jerzy Plewa i inni eksperci w Pszczynie podczas dyskusji Dialogu Obywatelskiego dotyczącej Wspólnej Polityki Rolnej państw członkowskich UE. W spotkaniu weźmie udział także dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marek Prawda oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. 

Dorota Kolasińska4 kwietnia 2019, 08:39
Kształt Wspólnej Polityki Rolnej dla całej Unii Europejskiej jest istotny, tym bardziej że stanowi kluczowy filar wspólnoty wszystkich państw członkowskich.

Rolnictwo stanowi jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki europejskiej oraz jest motorem wprowadzania innowacyjności oraz postępu technologicznego wielu dziedzin przemysłu. Rozwój obszarów wiejskich wraz wdrożeniem lub z usprawnieniem systemów szybkiego reagowania na aktualne problemy rolników będzie działaniem priorytetowym. 

Już jutro, w piątek 5 kwietnia 2019 r. w Pszczynie, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się dyskusja dotycząca Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 r.  Spotkanie poświęcone będzie zasadom funkcjonowania, ochrony i wspierania sektora rolniczego w Polsce i innych krajach członkowskich Unii Europejskiej po 2020 roku. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele organizacji rolniczych z konkretnych branż, Jerzy Plewa, dyrektor generalny w Komisji Europejskiej, Dyrekcji Generalnej ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marek Prawda oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Podczas spotkania poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące płatności bezpośrednich dla rolników, form dofinansowania i dopłat oraz ogólnych warunków uczestnictwa  w programach rozwojowych dla obszarów wiejskich. 

Debatę poprowadzi Karol Bujoczek, Redaktor Naczelny Top Agrar Polska. 
Dialog Obywatelski w Pszczynie organizowany jest z inicjatywy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z burmistrzem Pszczyny. 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy proszą o zapisy na adres mailowy: zapisydialogobywatelski@wp.pl lub pod nr tel.: 660 911 184 do 2 kwietnia 2019 r. W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko oraz nazwę firmy/ instytucji/ organizacji. 

dkol

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy