StoryEditor

Komisja rolnictwa Parlamentu Europejskiego o reformie WPR

Już bez parlamentarnej siły sprawczej Komisja ds. Rolnictwa Parlamentu Europejskiego dyskutowała i przegłosowała stanowisko w sprawie reformy WPR po roku 2020.
03.04.2019., 18:04h
Już bez parlamentarnej siły sprawczej Komisja ds. Rolnictwa Parlamentu Europejskiego dyskutowała i przegłosowała stanowisko w sprawie reformy WPR po roku 2020. W stanowisku przegłosowanym większością głosów parlamentarzyści odnieśli się do cappingu – czyli określenia górnej granicy dopłat bezpośrednich na 100 tys. euro, a także co do dopłat bezpośrednich – jako płatności podstawowej oraz dopłat powiązanych z produkcją. Przegłosowane stanowisko poparli przedstawiciele organizacji związków rolniczych i spółdzielni z COPA/COGECA. Ale jednocześnie spotkało się ono z miażdżącą krytyką ze strony zielonych, socjaldemokratów, Greenpeace czy WWF (World Wildlife Fund), którzy określili stanowisko komisji jako ogłoszenie upadłości dla klimatu i ochrony zagrożonych gatunków.


Stanowisko bez skutków prawnych


Stanowisko odnoszące się do Planów Strategicznych państw członkowskich przegłosowane przez konserwatystów, liberałów i części socjalistów już w dniu przegłosowania stało się makulaturą. Nie będzie bowiem głosowania tego stanowiska na posiedzeniu plenarnym Parlamentu Europejskiego do końca kadencji, przed wyborami do P...
Pozostało 78% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 06:17