StoryEditor

Protest Agrounii – już jutro! Sprawdź szczegóły

Jutro odbędzie się pokojowa, zapowiedziana manifestacja na pl. Zawiszy w Warszawie. Michał Kołodziejczak zaprasza na nią wszystkich rolników. Sprawdź o co, oprócz uczestnictwa, Agrounia prosi wszystkich swoich sprzymierzeńców!
02.04.2019., 15:04h

Tak jak zapowiadał Michał Kołodziejczak, lider Agrounii 25 marca 2019 r. pod Rejonową Komendą Policji na Ochocie, gdzie postawiono mu zarzuty jutro na pl. Zawiszy zgromadzą się setki rolników. Dlaczego właśnie tam? 

13 marca 2019 r. Michał Kołodziejczak wraz z rolnikami od 8 rano zablokowali rondo na pl. Zawiszy (jednym z najbardziej zakorkowanych rond w Warszawie) wysypując jabłka, paląc opony i snopki słomy. Właśnie za te czyny Policja postanowiła ukarać Kołodziejczaka wraz z innymi rolnikami. 

Michał Kołodziejczak otrzymał zarzuty dotyczące czynnego udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim i podżeganiu do niszczenia mienia. Są to przestępstwa z Kodeksu Karnego, dotyczące niszczenia cudzego mienia. Grozi za to 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za udział w nielegalnym zbiegowisku do 3 lat. Kary te nie sumują się, a więc Panu Kołodziejczakowi grozi 5 lat więzienia - mówił adwokat Tomasz Gabryelczyk, który reprezentował Michała Kołodziejczaka podczas przesłuchania.

Michał Kołodziejczak zapowiedział 25 marca 2019, że 3.04.2019 r. rolnicy spotkają się na pokojowej manifestacji na pl. Zawiszy.
Zamierzają zablokować warszawski ruch od godz. 8 rano. Później planowane jest przejście al. Jerozolimskimi do ronda Dmowskiego w Centrum. Manifestacja ma się zakończyć koło południa. Manifestacja ma symbolicznie pokazać, jak wygląda odcięcie od rynku. 


– Giganci (korporacje) dyktują ceny i warunki w sektorze rolnym. Utracony handel to rosnące zagrożenie dla producentów i konsumentów. Drobni przedsiębiorcy prowadzący rodzinne sklepy już prawie do końca wypadli z gry. Nie zorganizowali się na czas i byli bezbronni wobec obcego kapitału. Czy także gospodarstwa rodzinne odejdą w niebyt?? Nie możemy na to pozwolić!! Dlatego organizujemy się w ramach AGROunii i konsolidujemy siły do działania! – czytamy na profilu Facebook Agrounii. 

Rolnicy podkreślają, że w tę działalność angażują się wszystkie branże zmęczone "nieudolną polityką rolną". 

– Tylko razem będziemy zdolni odbudować siłę rolnictwa i dostarczać najwyższej jakości żywność dla konsumentów czyli dla nas wszystkich. O godz 10:00 zawyją syreny, które symbolizują płacz polskiej wsi nad demolką rządu, który biernie przygląda się wyniszczaniu polskich gospodarstw rodzinnych przez wielkie korporacje – czytamy na FB Agrounii. 

dkol

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 01:19