Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Jak działa Związek Śląskich Rolników?

Obrazek

Rolników ubywa, ale członków Związku Śląskich Rolników – wręcz przeciwnie: jest już ich ponad tysiąc i wciąż przybywa. Co ciekawe do związku chętnie wstępują młodzi rolnicy. Na omówieniu problemów i zebraniu wniosków się nie kończy. Związek Śląskich Rolników promuje region opolski. Realizuje przy tym wizję "Nowoczesne rolnictwo z zachowaniem śląskiej tradycji". Ta tradycja zajmuje znaczące miejsce w ich działalności.

6 lutego 2020, 10:27

Istniejący już od trzydziestu lat Związek Śląskich Rolników jest organizacją pozarządową, politycznie niezależną i posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Regularnie od początku roku Związek rozpoczyna cykl zebrań swoich członków w opolskich powiatach.

Doroczne spotkania są okazją do podsumowania minionego roku i wskazywania, co jest dla nich najbardziej problematyczne obecnie w prowadzeniu gospodarstwa. Organizacja reprezentuje śląskich rolników i stoi na straży ich interesów. W miarę swoich możliwości stara się rozwiązywać nurtujące ich problemy i doradzać im.

Ważnym aspektem funkcjonowania stowarzyszenia jest wspólne spędzanie wolnego czasu. Spotkania te i wyjazdy mają na celu również informowanie o nowościach, poznawanie ciekawych ludzi i miejsc.

O tym jak działa Związek Śląskich Rolników rozmawialiśmy z:

  • Mariuszem Brolikiem – rolnikiem z gminy Zawadzkie
  • Krzysztofem Bartonem – rolnikiem z Wróblina
  • Klaudią Kluczniok - Związek Śląskich Rolników
  • Bernardem Dembczakiem – prezesem Związku Śląskich Rolników
  • Krzysztofem Cichoniem – rolnikiem z Ostrożnicy
  • Tomaszem Cichoniem – rolnikiem z Ostrożnicy

ZOBACZ FILM!


Tekst i zdjęcia: dr Mariusz DrożdżWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)