Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Janusz Kowalski nowym wiceministrem rolnictwa. Zastąpił Norberta Kaczmarczyka

Obrazek

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski został nowym wiceministrem rolnictwa. Zastąpił na tym stanowisku zdymisjowanego kilka dni temu Norberta Kaczmarczyka. Nominację w imieniu premiera Mateusza Morawickiemu nowemu wiceministrowi MRiRW wręczył wicepremier Henryk Kowalczyk.

Bartłomiej Czekała15 września 2022, 18:16
Stanowisko wiceszefa resortu rolnictwa to jednak nie jedyne zadanie Janusza Kowalskiego. Równocześnie został on Pełnomocnikiem Rządu ds. Przetwórstwa i Rynków Rolnych. Nominację otrzymał dzisiaj, ale obie te funkcję będzie sprawował od piątku 16. września br.

Janusz Kowalski dołączył do kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  które oprócz ministra Henryka Kowalczyka tworzą także wiceministrowie: Anna Gembicka, Ryszard Bartosik, Lech Antoni Kołakowski, Rafał Romanowski i Krzysztof Ciecióra.

Nominacja Janusza Kowalskiego wynika z koalicyjnych uzgodnień. Norbert Kaczmarczyk reprezentował w resorcie Solidarną Polskę i zgodnie z umową koalicyjną na jego miejsce Zbigniew Ziobro mógł wskazać innego kandydata. Nowy wiceminister rolnictwa był już członkiem rządu Mateusza Morawieckiego w latach 2019 - 2021. Pełnił wówczas funkcję wiceministra aktywów państwowych w resorcie kierowanym przez Jacka Sasina.

Janusz Kowalski ma 44 lata i z zawodu jest prawnikiem. Posłem jest od 2019 roku i zasiada w sejmowej komisji ustawodawczej, komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach, komisji spraw zagranicznych i podkomisji stałej ds. nowelizacji prawa cywilnego.
 
Fot. MRiRW


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)