Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Lubelskie: Ukradł Porsche i schował w stodole

Obrazek

Co można przechowywać w stodole? Nie tylko płody rolne. Zdarza się, że złodzieje samochodów wyszukują leżące na uboczu opuszczone gospodarstwa rolne i ukrywają tam skradzione auta. Tak było niedawno w jednej z podlubelskich wsi.

Bartłomiej Czekała20 sierpnia 2019, 10:27
Lubelscy policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Porsche Panamera. Warty około 150 tys. zł. samochód został skradziony w nocy z 9. na 10. sierpnia z jednej z ulic na os. Kruczkowskiego w Lublinie.

Jak ustalili policjanci, właściciel pojazdu przebywając w tej okolicy u znajomych, tam miał zaparkować swoje drogie auto. Rano okazało się, że porsche zniknęło.

Sprawą kradzieży zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu  KMP w Lublinie. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Już kilka dni później mundurowi  ustalili sprawców przestępstwa i odzyskali skradzione auto.  

Okazało się, że zuchwałej kradzieży dokonał 37-latek z Lublina. Mężczyzna jest znajomym jednego z kolegów właściciela samochodu. Wykorzystał nadarzającą się okazję i wszedł w posiadanie zapasowych kluczyków.

Skradzione porsche policjanci odnaleźli kilkadziesiąt kilometrów dalej na terenie jednej z posesji w pow. janowskim. Częściowo uszkodzony pojazd z pękniętą oponą i oderwanymi tablicami rejestracyjnymi stał zamknięty w stodole.

Do tej sprawy mundurowi zatrzymali także dwóch młodych mężczyzn z w wieku 31 i 35 lat. Usłyszeli oni już zarzut paserstwa.
Zatrzymanemu 37-latkowi może mu grozić za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. bcz na podst. lubelska.policja.gov.pl

Fot. Lubelska Policja


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)