Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Close

Advertisement

Portal partner

Lubelskie: Ukradł Porsche i schował w stodole

20.08.2019

Print

Lubelskie: Ukradł Porsche i schował w stodole

Advertisement

Lubelscy policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Porsche Panamera. Warty około 150 tys. zł. samochód został skradziony w nocy z 9. na 10. sierpnia z jednej z ulic na os. Kruczkowskiego w Lublinie.

Jak ustalili policjanci, właściciel pojazdu przebywając w tej okolicy u znajomych, tam miał zaparkować swoje drogie auto. Rano okazało się, że porsche zniknęło.

Sprawą kradzieży zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu  KMP w Lublinie. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Już kilka dni później mundurowi  ustalili sprawców przestępstwa i odzyskali skradzione auto.  

Okazało się, że zuchwałej kradzieży dokonał 37-latek z Lublina. Mężczyzna jest znajomym jednego z kolegów właściciela samochodu. Wykorzystał nadarzającą się okazję i wszedł w posiadanie zapasowych kluczyków.

Skradzione porsche policjanci odnaleźli kilkadziesiąt kilometrów dalej na terenie jednej z posesji w pow. janowskim. Częściowo uszkodzony pojazd z pękniętą oponą i oderwanymi tablicami rejestracyjnymi stał zamknięty w stodole.

Do tej sprawy mundurowi zatrzymali także dwóch młodych mężczyzn z w wieku 31 i 35 lat. Usłyszeli oni już zarzut paserstwa.
Zatrzymanemu 37-latkowi może mu grozić za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. bcz na podst. lubelska.policja.gov.pl

Fot. Lubelska Policja

Widziałeś już nasze video "Protest pod siedzibą Südzucker Polska - oczekiwania i opinie rolników"?

Read more in the premium version

article icon

Jedna chlewnia, wielu inwestorów

Read

Advertisement

b'\n'

Advertisement

More articles in this category