StoryEditor

Minister Ardanowski zachęca do poznawania uroków polskiej wsi

Minister Ardanowski w apelu społecznym podkreśla, że Polska wieś to skarb, który jest tuż obok, niemal na wyciagnięcie ręki, a wypoczynek na wsi to czyste powietrze, piękny krajobraz i smaczne jedzenie. To czas spędzony blisko natury. 
16.05.2020., 12:05h
Minister Ardanowski zaznacza, że koronawirus zmienił nasze życie i nie wiadomo nadal ile sytuacja, w której się znaleźliśmy potrwa. Możliwe, że nadal nie będą możliwe wyjazdy zagraniczne, stąd szef resortu rolnictwa zachęca do skorzystania z bogatej oferty polskich gospodarstw agroturystycznych. 

– Przed nami okres wakacyjny. Będzie on zdecydowanie odmienny – ograniczenia dochodów dotykają wszystkich. Rząd planuje przyznanie bonów w wysokości 1000 zł z przeznaczeniem na letni wypoczynek. Zachęcam wszystkich do skorzystania z oferty gospodarstw agroturystycznych. Dają one możliwość wypoczynku całym rodzinom, bez ścisku, tłoku – od Bałtyku po Tatry i od Odry po Bug. To nie tylko kontakt z naturą, ale też z tradycją i kulturą, w tym z naszym dziedzictwem kulinarnym. W takich miejscach zjemy nasze ulubione potrawy, skosztujemy naturalnych produktów, pochodzących z okolicznych gospodarstw – apeluje minister. Podkreśla, że wybór oferty agroturystycznej to przejaw solidarności. Pieniądze wykorzystane w ramach rządowego wsparcia mają stanowić korzyść dla nas, a jednocześnie dla rolników. 

– To budowa nowych więzi społecznych i zrozumienia wzajemnych zależności. To wreszcie przejaw współczesnego patriotyzmu, patriotyzmu konsumenckiego. Od każdego z nas zależy czy kryzys, spowodowany pandemią, będzie miał mniej lub bardziej odczuwalne skutki. Znane powiedzenie mówi: cudze chwalicie, swego nie znacie. Może teraz właśnie jest czas by poznać to co nasze? – dodaje Ardanowski. 

oprac dkol na podst. gov.pl
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 21:52