Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Minister rolnictwa łaja dyrekcje ARiMR za opóźnienia w PROW

Obrazek

Monstrualne wręcz zaległości w rozpatrywaniu wniosków składanych o dotacje z PROW, brak kompetencji i zastawianie się interpretacjami prawników i realne zagrożenie utraty unijnych funduszy – takie między innymi zarzuty wobec ARiMR słyszymy w nagraniu jakie zostało dziś opublikowane w Internecie.

Grzegorz Ignaczewski1 października 2019, 19:00
Nieoficjalne nagranie wypowiedzi ministra Ardanowskiego na jednej z narad z dyrektorami oddziałów regionalnych ARiMR opublikował dziś na swoim kanele YouTube Krzysztof Tołwiński z Konfederacji.

- Zaczyna narastać bardzo poważny kryzys w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji (...). Sensem agencji płatniczej jest obsługiwanie programów unijnych i krajowych i sprawność realizacji polityki Państwa. Instytucja niesprawna, instytucja która nie jest w stanie szybko reagować i realizować oczekiwań rolników jest instytucją chorą i trzeba się zastanowić nad jej istnieniem – grzmiał minister Ardanowski.

- Od znakomicie opłacanej kadry zarządzającej należy wymagać, umiejętności zarządczych. (...) Czym zatem wytłumaczyć zaległości w obrabianiu wniosków od rolników, które przybierają monstrualny charakter? Już nie miesiące a lata. Ludzie zapominają na co te wnioski poskładali. Czym to wytłumaczyć? - pytał minister dyrektorów ARiMR.


Przypomnijmy tylko, że o zaległościach w rozpatrywaniu wniosków na „Modernizację gospodarstw pisaliśmy już wielokrotnie na naszych łamach i stronie internetowej.

Cieszy więc, że w końcu i Minister dostrzegł problem. Szkoda tylko, ze tak późno.

W ARiMR nastąpiło jednak poruszenie – jak wiemy od rolników z Wielkopolski tutejszy oddział rozsyła na potęgę pisma z poprawkami do wnioskodawców. Niestety okazuje się, że praktycznie każdy pracownik ARiMR ma własny pogląd na to, jak te dokumenty wypełnić – co skutkuje dodatkowo koszmarnym zamieszaniem.


Picture of the author
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)