StoryEditorMateriał promocyjny

Młotowiertarka czy wiertarka udarowa do prac w gospodarstwie rolnym

Budynki gospodarcze ze względu na intensywną eksploatację wymagają czasem przeprowadzenia drobnych napraw lub znacznie większych modernizacji, takich jak wyburzenie ściany do nieużywanego pomieszczenia, wykucie bruzdy pod kolejną instalację elektryczną lub zerwanie i położenie nowych płytek ceramicznych. Bez względu na charakter pracy, jedno jest pewne. Każde gospodarstwo powinno mieć do dyspozycji mocną i solidną wiertarkę! Tutaj nasuwa się jednak pytanie – wybrać wiertarkę udarową czy młotowiertarkę?
28.06.2023., 14:06h

Młotowiertarka SDS Plus – sprzęt idealny? 

Młotowiertarka to potężne elektronarzędzie, które łączy w sobie funkcje klasycznej wiertarki udarowej oraz młota udarowego. Sprzęt ten wyposażony jest w specjalny system mocowania sprzętu SDS Plus, który umożliwia mu swobodne poruszanie się w przód oraz w tył. W połączeniu z wydajnym mechanizmem udarowym czubek wiertła może z dużą siłą uderzać o obrabianą powierzchnię roboczą, tym samym zwiększając efektywność jej obróbki. 
Dzięki temu możliwe staje się szybkie i zarazem niezwykle wydajne wykonywanie otworów w twardych materiałach, takich jak beton czy naturalny kamień. Co więcej, wyposażając młotowiertarkę SDS Plus w dobrej klasy wiertło, będzie można też wiercić w zbrojonym betonie. Pozwoli to wykonać otwory pod kołki rozporowe oraz kotwy chemiczne w nawet najgrubszych stropach budynków gospodarczych. 

Młotowiertarka SDS Plus może być również przestawiona na tryb kucia udarowego, w którym jej głowica będzie tylko i wyłącznie przesuwać się przód oraz tył. Dzięki temu po zamontowaniu przecinaka ze stali hartowanej, elektronarzędzie to może być z powodzeniem wykorzystywane jako jedno wielkie dłuto. Korzystając z niego, będzie można z łatwością odrywać stare kafelki, a także wyburzać całe ściany zbudowane z cegieł. 
Młotowiertarka SDS Plus sprawdzi się również do przygotowania budynków do montażu instalacji elektrycznej. Wyposażając ją w specjalny bruzdownik, będzie można szybko wykonać bruzdy pod peszle, w których to następnie schowane zostaną kable elektryczne. 
To jednak niejedyne możliwości młotowiertarki SDS Plus. Sprzęt ten może również pracować bez udaru, co w połączeniu z wysoką mocą silnika umożliwi wykonywanie otworów o dużej średnicy w drewnie oraz stali konstrukcyjnej. 
 
 
 
Dobrym wyborem była by  na przykład młotowiertarka SDS Plus Makita DHR242Z. Nowoczesny, mocny i bardzo wydajny bezszczotkowy silnik prądu stałego DHR242Z gwarantuje moc udaru na poziomie 2,0 J oraz długą, bezawaryjną pracę urządzenia. Specjalna konstrukcja urządzenia minimalizuje możliwość uszkodzenia akumulatorów – zastosowanie gumowych nakładek tłumi przenoszenie się wibracji na akumulatory. Możliwość pracy w 3 trybach: wiercenie, wiercenie z udarem i kucie, sprawia że młotowiertarka Makita DHR242Z sprawdzi się w różnego rodzaju pracach remontowo-budowlanych na terenie każdego gospodarstwa rolnego.
 

Klasyczna wiertarka udarowa – jakie są jej wady i zalety? 

Wiertarka udarowa to w zasadzie zwyczajna wiertarka z dodaną funkcją udaru. Jednak aby urządzenie to mogło przetrwać trudy czekające je podczas regularnej eksploatacji, jego korpus został dodatkowo wzmocniony, a samo narzędzie wyposażono w silnik elektryczny o nieco większej mocy. 
W efekcie uzyskiwany jest uniwersalny sprzęt o dość kompaktowych rozmiarach, który może wiercić w praktycznie każdym materiale. Należy jednak pamiętać, że wiertarka udarowa jest swoistym kompromisem pomiędzy siłą kucia młotowiertarki SDS Plus, a rozmiarami oraz wagą klasycznej wiertarki. 
Jako dobra wiertarka udarowa sprawdzi się tutaj Makita HP1631K. Posiada ona  wzmocniony silnik  nowej generacji o mocy 710 Wattów zabezpieczony cylindryczną obudową. Zwarta i solidna konstrukcja wiertarki oraz aluminiowa obudowa przekładni zapewnia wytrzymałość i komfort podczas cięższych prac.
 
 
 

Wiertarka udarowa czy młotowiertarka SDS Plus – co wybrać? 

Biorąc pod uwagę skalę prac w gospodarstwach rolnych oraz ich poziom skomplikowania, w większości przypadków zdecydowanie lepszym wyborem będzie dobrej klasy młotowiertarka SDS Plus. 
Warto jednak wybrać sprzęt sprawdzonych producentów, takich jak japońska Makita. Młotowiertarki SDS Plus tej marki wybierzesz i kupisz w sklepie https://domitech.pl/
Elektronarzędzia tego producenta często są wybierane przez rolników, którzy cenią sobie nie tylko wydajność, lecz przede wszystkim wysoką niezawodność. Sięgając narzędzia Makity, można mieć pewność, że po wyjęciu ze skrzynki sprzęt ten będzie działać i nie zepsuje się nagle wtedy, kiedy akurat będzie najbardziej potrzebny. 
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
16. kwiecień 2024 17:08