Na praktyki do Teksasu

Na praktyki do Teksasu

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych rozpoczął po raz piąty program wymiany młodych rolników we współpracy z Uniwersytetem Texas A&M University i Programem TALL.

r e k l a m a

Jego celem jest stworzenie możliwości młodym rolnikom z Polski i USA na poznanie rolnictwa innych krajów, zdobycie nowych kwalifikacji i umiejętności, poznanie kultury, historii Polski i Teksasu oraz nawiązanie kontaktów z organizacjami rolniczymi, uniwersytetami obu krajów. Podczas 5 tygodniowego pobytu Polaków w Teksasie i Amerykanów w Polsce uczestnicy będą przebywali w gospodarstwach rodzinnych i poznawali zasady zarządzania gospodarstwem, stosowane technologie, zabiegi agrotechniczne. Uczestnicząc w codziennym życiu rodziny będą mieli okazję na poznanie kultury, zwyczajów i języka.  – Liczymy na nawiązanie trwałych przyjaźni i kontaktów, które będą kontynuowane po zakończeniu programu – mówią organizatorzy praktyk.

Polscy uczestnicy Programu będą przebywali w Teksasie w dniach 18 czerwca – 25 lipca 2017 r.. Natomiast amerykańscy studenci przyjadą do Polski 4 czerwca i będą w naszym kraju do 7 lipca 2017 roku. Poszukiwane są osoby zainteresowane przyjęciem młodego Amerykanina w swoim gospodarstwie proszone są o kontakt. Więcej szczegółów na www.pzprz.pl.
pj-t

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii