Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Nie będzie podwyżek cen prądu!

09.01.2019

Drukuj

Nie będzie podwyżek cen prądu!

Artykuł dostępny

W zeszłym roku słyszeliśmy o niebezpieczeństwie wzrostu kosztów produkcji, ale i utrzymania gospodarstw domowych jakie spadnie na rolników w bieżącym roku wynikające ze wzrostu stawek za energię elektryczną. 

r e k l a m a

Premier Mateusz Morawiecki pod koniec grudnia 2018 r. zaproponował rozwiązanie, które mogłoby zapobiec wzrostowi cen. 
28 grudnia 2018 r. parlament przyjął nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, natomiast 30 grudnia 2018 r. podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Dzięki nowelizacji ustawy zmniejszona została akcyza za prąd 4 krotnie (z 20 do 5 zł za MWh), obniżeniu uległy również opłaty przejściowe o 95%, którą co miesiąc odbiorcy muszą uiszczać. 

Poprzez wprowadzone zmiany, według Premiera Morawieckiego ceny prądu utrzymają się na poziomie cen z pierwszej połowy 2018 r., a przewidywana kwota obniżenia rachunków zarówno dla rolników, odbiorców indywidualnych, przedsiębiorstw i samorządów to 3,5 mld zł. 

– Utrzymanie cen energii, to rozwiązanie dobre dla polskich rodzin i wyraz determinacji polskiego rządu. Ceny energii elektrycznej w Polsce są jednymi z najniższych dla gospodarstw domowych w całej Europie. Dbamy o portfele Polaków, by ceny energii elektrycznej nie szły do góry – podkreślił premier Morawiecki. 

dkol

Polecane dla Ciebie:

article icon

Massey Ferguson z drugiej ręki

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii