StoryEditor

Oficjalna zmiana warty w resorcie rolnictwa

Na wniosek premiera Donalda Tuska, prezydent Bronisław Komorowski powołał dziś na stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego.
17.03.2014., 14:03h

Jednocześnie z funkcji szefa resortu rolnictwa odwołany został Stanisław Kalemba, który w miniony czwartek podał się do dymisji. Jako jej powód Kalemba podał brak realizacji przez rząd ustaleń związanych z przeciwdziałaniem skutków wystąpienia w Polsce afrykańskiego pomoru świń.

- Zmiany na szczeblu ministerialnym są w demokracji czymś zupełnie normalnym - mówił podczas uroczystości Bronisław Komorowski. - Panu ministrowi Kalembie dziękuję za dotychczasową pracę na rzecz polskiego rolnictwa i rozwoju wsi, a panu ministrowi Sawickiemu życzę powodzenia i szybkich decyzji w tym trudnym dla polskiego rolnictwa czasie - dodał prezydent.

Po nominacji prezydenckiej Marek Sawicki wraca do resortu po 20-miesięcznej przerwie. W lipcu 2012 roku, po blisko 5 latach pracy w resorcie, złożył dymisję po ujawnieniu tzw. afery taśmowej, która obciążała jego podwładnych w państwowych spółkach i agencjach rolnych. Zastąpił go wówczas właśnie Stanisław Kalemba.

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. czerwiec 2024 11:42