Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Organizacje rolnicze przeciw projektowanej ustawie odorowej (FILM)

Obrazek

Przedstawiciele organizacji rolniczych jednogłośnie sprzeciwiają się dalszym pracom nad projektem tzw. ustawy odorowej. W opinii wielu z nich nowe przepisy utrudnią prowadzenie działalności rolnej na wsi i są niepotrzebne. 

Dorota Kolasińska23 lipca 2019, 17:42
Rolnicy wpadli na innowacyjny pomysł "dialogu z władzą" i postanowili przystąpić do realizacji reportażu, w którym wyrażają swoje obawy związane z dalszymi planami prac nad ustawą. 

W wyniku konsultacji publicznych projektu, które rozpoczęły się w dniu 29 marca 2019 r. mimo, krótkiego 10 dniowego terminu konsultacji zgłoszono 86 opinii. Odbyło się także posiedzenie zespołu ds. debaty publicznej, które zgromadziło przeszło 150 przedstawicieli organizacji branżowych. 

Niestety mimo tak szerokiego sprzeciwu społecznego, licznych uwag ze strony branży mięsnej i hodowlanej, zgodnie z informacjami publikowanymi przez Rządowe Centrum Legislacji trwa dalsze procedowanie projektu.  Tymczasem wczoraj w nocy na kanale YouTube "Fundacji Polska Ziemia" pojawił się materiał zapowiadający produkcję. Występują w nim szefowie największych organizacji rolniczych w Polsce, oraz minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. 

– Cieszymy się z kroków, które podjęło Ministerstwo Środowiska w celu usprawnienia procesów inwestycyjnych w Polsce, ale zwracamy też uwagę na inne aspekty – między innymi wielką potrzebę rozmowy rolników z politykami – w kwestii tak zwanej „ustawy odorowej”.  Dlaczego zdecydowaliśmy się na taką formę komunikacji? Bo jest nowoczesna. Chcemy dyskutować o rozwoju polskiego rolnictwa. To próba dialogu z władzą – mówi Szczepan Wójcik, producent, prezes fundacji, a zarazem rolnik. Fot. Screen Youtube


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)