Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Chcesz kupić traktor przez Internet? Uważaj na oszustów!

Obrazek

Dwóch rolników z Zamojszczyzny znalazło w Internecie niezwykle atrakcyjną ofertę zakupu dwóch ciągników za, bagatela, tylko 24 tys. zł. Miały pochodzić z importu. W anonsie ich sprzedawca zastrzegł tylko, że za obydwie sztuki należy zapłacić całą sumę z góry…

Andrzej Sawa29 marca 2018, 13:30
W końcu strony dogadały się przez telefon komórkowy, że przed odbiorem zapłacą połowę ustalonej kwoty, a drugą połowę należności uiszczą dopiero po ich odbiorze.

Rolnicy przelali na konto połowę kwoty, przez Internet dostali umowę sprzedaży do podpisania. Firma sprzedająca je miała pochodzić z Danii. SMS-em poinformowała przyszłych nabywców, że traktory utknęły na granicy i muszą wpłacić całość należności za nie, żeby sprzęt mógł przejść przez kontrolę celną – rolnicy wpłacili całość zapłaty na konto „firmy”.

Za moment kontakt ze sprzedawcą urwał się, nie odbierał telefonu, nie odpisywał na e-maile. Oszukani zgłosili sprawę na Policję, ta szuka oszustów i ostrzega innych przed tego typu transakcjami.
as
Fot. Konieczka

CZYTAJ TAKŻE: Plaga kradzieży maszyn rolniczych

Polacy kradną Niemcom ciągniki

Czujny sąsiad zapobiegł kradzieży ciągnika


Picture of the author
Autor Artykułu:Andrzej Sawa
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)