StoryEditor

"Piątka dla zwierząt" w Senacie. Ostateczne decyzje za dwa tygodnie

W Senacie od południa trwa wysłuchanie publiczne w sprawie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Swoje racje miały okazję przedstawić wszystkie zainteresowane strony. Ostateczną decyzję Senat podejmie dopiero 9 października.
23.09.2020., 16:09h
- Dzisiejszy dzień jest dniem Państwa. Na sali w Senacie są przedstawiciele organizacji pro-zwierzęcych oraz organizacji rolniczych. Szanujemy Państwa opinię i każdy będzie mógł zabrać głos  - zwrócił się do uczestników wysłuchania publicznego Krzysztof Kwiatkowski, przewodniczący senackiej komisji ustawodawczej. 

Pod nieobecność przedstawicieli z ministerstwa rolnictwa stanowisko rządu przedstawił minister w KPRM. - Rząd popiera ustawę w formie, w jakiej wyszła z Sejmu – powiedział Paweł Szrot z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  

Za odrzuceniem projektu zdecydowanie opowiedzieli się licznie zgromadzeni przedstawiciele środowisk rolniczych. Największe kontrowersje wzbudziła sprawa uboju rytualnego, zakazu hodowli zwierząt futerkowych oraz prawa wchodzenia przedstawicieli organizacji pro-zwierzęcych na teren gospodarstw rolnych. 

- W przypadku zakazu uboju rytualnego przypominam, że jest to niezgodne z prawem polskim i unijnymi. Naszym zdaniem przyniesie to wymierne straty dla polskiej gospodarki. Ubój taki jest istotnym czynnikiem, który napędza branżę drobiarską oraz wołową i przyczynia się znacznie do poprawy naszej konkurencyjności n...
Pozostało 75% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 16:59