Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Platforma Obywatelska ocenia resort rolnictwa

Obrazek

Minister rolnictwa nie radzi sobie z rynkami rolnymi oraz walką z ptasią grypą oraz afrykańskim pomorem świń – twierdzą przedstawiciele największej partii opozycyjnej w Sejmie. Platforma Obywatelska bardzo krytycznie odniosła się do wczorajszej konferencji prasowej premier Beaty Szydło i ministra Krzysztofa Jurgiela na temat osiągnięć i planów resortu rolnictwa.

7 lutego 2017, 11:42

Lista zarzutów pod adresem obecnego kierownictwa resortu rolnictwa była bardzo długa. Posłanki Platformy Obywatelskiej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Dorota Niedziela (na zdjęciu) zwróciły uwagę, że chwalenie się sukcesami eksportowymi oraz otwieraniem nowych rynków zbytu dla polskiej żywności może bardzo szybko się skończyć w sytuacji kiedy jednym głównych tematów przebijających się Polski jest sprawa smogu oraz kolejnych przypadków afrykańskiego pomoru świń i grypy ptaków.

– Widzimy, że minister nie radzi sobie z rynkami rolnymi, ceny na rynkach rolnych spadają, rynki się destabilizują. Minister nie radzi sobie także z ASF oraz grypą ptaków – przekonywała Dorota Niedziela.

Skrytykowano także ustawę o likwidacji Agencji Nieruchomości Rolnych i Agencji Rynku Rolnego.

– Ustawa o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa to tak zwany skok na stanowiska. Będzie to wielka centrala w Warszawie, która będzie decydować co się będzie działo w poszczególnych rynkach rolnych – mówiła posłanka Niedziela.

Przypomniano również sprawę stadniny koni w Janowie Podlaskim.

– Na czele stadniny w Janowie stanął człowiek, który sam przyznał, że konie widział tylko z daleka, ale sądzi, że będą jego hobby. Gdy prezes stadniny Marek Trela był odwoływany z funkcji, to Janów Podlaski miała na koncie 2 mln zł. Teraz jest 2 mln. długów – mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska.

Resortowi rolnictwa wypomniano również wciąż trwające prace nowym systemem szacowania strat w rolnictwie oraz nad konsolidacją inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności.

– Nie ma ustawy, nie ma łączenia, a wojna między ministrem Radziwiłłem a ministrem Jurgielem trwa – podsumowała Dorota Niedziela.   wkWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)