Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Pomoc suszowa: 1033 mln zł na kontach rolników

09.11.2018

Drukuj

Pomoc suszowa: 1033 mln zł na kontach rolników

Artykuł dostępny

Pieniądze te przelano na konta rolników do 8 listopada br. Na stronie internetowej ARiMR brak aktualnych danych, ale do 29 października do Agencji wpłynęło już ponad 290 tys. wniosków na kwotę blisko 1,85 mld zł.

r e k l a m aPrzypomnijmy, że termin składania wniosków minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przedłużył do 16 listopada. W związku z tym biura powiatowe ARiMR w całym kraju będą przyjmować od rolników wnioski o udzielenie pomocy finansowej z powodu wystąpienia suszy rolniczej 2 tygodnie dłużej. Dotychczasowy ostateczny termin składania wniosków miał minąć  31 października.

Właściciele gospodarstw, którzy w uprawach mieli straty na poziomie 70% lub wyższym, mogą otrzymać wsparcie w wysokości 1000 zł do 1 ha. W przypadku strat większych niż 30% ale mniejszych niż 70% wsparcie wyniesie 500 zł do 1 ha. Oba te przypadki są jeszcze uwarunkowane posiadaniem polisy na uprawy, której data zawarcia nie może być późniejsza niż data szacowania strat suszowych na polu i sporządzenia przez gminną komisję protokołu. Jeżeli jest inaczej lub rolnik nie posiada polisy, to wówczas pomoc jest obniżana o 50% i wynosi odpowiednio 500 lub 250 zł do 1 ha.

Polecany artykuł

Dopłaty 2015: Agencja wypłaciła 14,11 mld złRolnicy, którzy mają straty mniejsze niż 30% mogą wnioskować o przyznanie wsparcia z puli środków de minimis. Wszystko to na jednym wniosku, którego formularz można pobrać TUTAJ.

Więcej o pomocy suszowej TUTAJ

oprac. mm, źródło: ARiMR


Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

Zobacz wideo

Minister Ardanowski o pomocy suszowej i zaliczkach dopłat bezpośrednich

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii