Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Prof. Witold Orłowski o budżecie WPR i wpływie spowolnienia gospodarczego na rolnictwo

Obrazek

Podczas konferencji Agrobiznes 4.0 w hotelu Bristol zapytaliśmy znanego polskiego ekonomistę prof. Witolda Orłowskiego o budżet Wspólnej Polityki Rolnej w kontekście prawidłowego wydatkowania i spowolnienia gospodarczego, które jest nieuniknionym procesem najbliższej przyszłości, również tej rolniczej. Zobacz wywiad!

Karol BujoczekDorota Kolasińska22 marca 2019, 09:58
Prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula podczas konferencji Agrobiznes 4.0 zorganizowanej przez Executive Club w hotelu Bristol wypowiedział się na temat prawidłowości oraz słuszności wydatkowania pieniędzy budżetu na rolnictwo Wspólnej Polityki Rolnej, w kontekście tematyki poruszonej podczas rozmowy na "gorącym krześle" z Kazimierzem Krupą, dotyczącej rynków makroekonomicznych i szeroko pojętej gospodarki. Rolnictwo jest silną gałęzią gospodarki zarówno europejskiej, światowej, a także polskiej. 
Prof. Orłowski podkreślił, że czeka nas spowolnienie gospodarcze, w związku z tym zadaliśmy pytania jak radzić sobie w tak trudnych czasach. 

Według prof. Orłowskiego rolnictwo wymaga szczególnego potraktowania, a jednocześnie wsparcia finansowego, które niestety w przypadku nowego budżetu WPR nie zostało rozdzielone prawidłowo. Profesor Orłowski uważa, że zbyt duża część funduszu jest przekazywana na działania i pakiety socjalne, gdy mogą być wspierana za te pieniądze działania związane z modernizacją gospodarstw. Jednak na obszarach wiejskich są potrzebne jednocześnie pieniądze na tworzenie nowych miejsc pracy oraz nowoczesnej infrastruktury, tak aby wieś nie wyludniała się. 

Dodatkowo pojawiające się problemy związane ze spowolnieniem gospodarczym, zarówno na świecie, jak i w Polsce, zmniejszającym się eksportem, funkcjonowanie i dalszy rozwój gospodarstw stoi pod znakiem zapytania. A zatem – w jaki sposób spowolnienie gospodarcze wpłynie na europejskie i światowe rolnictwo? Na to i kilka innych ciekawych pytań odpowiedział prof. Orłowski w rozmowie z Redaktorem Naczelnym, Karolem Bujoczkiem podczas konferencji w hotelu Bristol. Obejrzyj wywiad!dkol


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Bujoczek
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)