StoryEditor

Protest rolników w Warszawie 27 lutego 2024 r. [TRASA, parkingi]

Liderzy Ogólnopolskiego Protestu Rolników zapowiedzieli, że w 27 lutego 2024 r. rolnicy zjawią się w Warszawie. Jaki jest plan protestu? Którymi ulicami przejdzie demonstracja?
26.02.2024., 19:15h

W ubiegłym tygodniu w Zosinie protestujący rolnicy podjęli decyzję, że spotkają się ponownie w Warszawie. 

- Szanowni Państwo, dzisiaj podjęte zostały wspólne działania ponad podziałami, wszystkich organizacji rolniczych, OPZZ, Solidarność, itp. o wspólnym strajku w Warszawie Rolników, nie organizacji. Ponad podziałami! - mówił Adrian Wawrzyniak, rzecznik prasowy NSZZ Solidarność RI.  

Liderzy protestów na przejściu granicznym w Zosinie ustalili, że będzie to strajk ostrzegawczy dla rządu. Jeśli natomiast nie zostaną podjęte żadne działania związane z realizacją ich postulatów zorganizują strajk generalny w środę 6 marca. 

image

Jaki jest plan protestu?  

Rolnicy planują w ramach protestu przemarsz z Placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki pod Kancelarię Prezesa Rady Ministra.

Protestujący organizują wspólny transport do stolicy, a także przekazują przydatne informacje na grupach rolniczych w mediach społecznościowych. "Dla mobilnych autami. Proszę organizować się w autach. Jak ktoś ma wolne miejsce niech daje znać jak ktoś chcę jechać proszę się zgłaszać na pewno ktoś się zadeklaruje z wolnym miejscem." takie i podobne wpisy widzimy w wielu grupach facebookowych.

Jak słusznie zwracają uwagę rolnicy, na protest zaleca się przyjechać na obrzeża Warszawy, a do centrum dojechać transportem zbiorowym. Na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego można łatwo sprawdzić, gdzie znajdują się parkingi P+R, z których można dojechać pod Pałac Kultury i Nauki:

Protest rozpocznie się o godzinie 11.00. Zakończenie planowane o godz. 15.00

Celem protestu jest wyrażenie sprzeciwu wobec polityki Unii Europejskiej, Zielonego Ładu oraz napływowi towarów z Ukrainy.

Rolnicy będą przemieszczać się  następującą trasą: 

  • ul. Emilii Plater,
  • Aleje Jerozolimskie,
  • Rondo de Gauelle‘a,
  • ul. Nowy Świat,
  • Plac Trzech Krzyży,
  • ul. Wiejska,
  • ul. Piękna,
  • Aleje Ujazdowskie.
image

Trasa marszu

FOTO: Google Maps

Rolnicy oczekują konkretnych działań, nie kolejnych zapowiedzi.

image

Ministrowie rolnictwa UE za uproszczeniem Zielonego Ładu i uporządkowaniem importu z Ukrainy. Normy GAEC będą ekoschematami

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
12. kwiecień 2024 15:47