StoryEditor

Przybywa dentów w portfolio Syngenty

Pola klasy S firmy Syngenta w jesiennej edycji promują kukurydzę. Podczas tegorocznych spotkań w 5 lokalizacjach w kraju można było zobaczyć ponad 20 odmian kukurydzy, zarówno na kiszonkę, jak i na ziarno. W tej ostatniej grupie przybywa odmian w typie dent. 
02.10.2023., 15:10h
W segmencie odmian kiszonkowych nowością jest odmiana SY Bradford (FAO 260–270), cechująca się wysoką jakością kiszonki i uzyskiem biogazu, ale także stabilnym plonowaniem.

Syngenta nadal promuje rozwiązanie MaxiMaize SY (FAO 250–260), tj. mieszaninę najlepszych odmian z grupy Powercell – programu hodowli odmian o wysokiej zawartości energii i strawności. Jej nasiona oferowane są także w podwyższonym standardzie zaprawowym (Elevation Plus – oprócz zaprawy fungicydowej, dodatkowo chroniący przeciwko ptakom, szkodnikom oraz zawierający kompleks biostymulujący).

Zainteresowaniem cieszyła się m.in. odmiana SY Aniston (FAO 250), którą można także użytkować na biogaz czy ziarno. Wykształca ona bardzo wysokie i bogato ulistnione rośliny i dobrze zaziarnione kolby, co pozwala liczyć na wysokie plony zielonej masy.
Maxi Maize to mieszanina odmian kiszonkowych Fot. Walerowska
Wśród odmian ziarnowych Syngenta stawia na odmiany w typie dent, stąd hasło "Denty od Syngenty".

W grupie ziarnowej nowością jest jeszcze niezarejestrowana SY Astrella (FAO 220–230), rekomendowana na lepsze stanowiska. Spodziewana rejestracja w przyszłym roku. Pozostałe nowości oprócz SY Astrella, to SY Helenor (FAO 260) i SY Granaris (FAO 260–270). W przypadku tej ostatniej podkreślano, że dobrze gospodaruje wodą, dzięki czemu lepiej znosi stres suszy. Cechuje ją także bardzo dobry dry down – oddawanie wody z ziarna.

Od października ma także ruszyć nowy serwis online – Cropwise Seed Selector. Umożliwia on rekomendację odmian kukurydzy do lokalnych warunków.

dr Maria Walerowska
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 00:57