StoryEditor

Rejestracja wystawców na Dni Pola DLG 2024 r.

Wystawcy mogą się już rejestrować na targi DLG Feldtage, które zaplanowano w terminie od 11 do 13 czerwca 2024 w Brockhof Estate w Erwitte koło Lippstadt.
14.06.2023., 11:06h
Organizowana przez DLG (Niemieckie Towarzystwo Rolnicze) impreza plenerowa z poletkami doświadczalnymi skierowana jest do firm zajmujących się:
  • uprawą roślin,
  • hodowlą roślin,
  • ochroną roślin,
  • nawozami,
  • maszynami rolniczymi,
  • doradztwem i usługami.
Stoiska na świeżym powietrzu, poletka doświadczalne i namioty, a także pokazy maszyn będą dostępne do prezentacji produktów, usług i technik rolniczych wystawców. Współorganizatorami targów jest niemiecki kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia, Raiffeisen Waren-Zentrale Rhein-Main eG Cologne i Raiffeisen Waren GmbH Kassel.

Temat przewodni "Nieszablonowa produkcja roślinna"

DLG Feldtage 2024 będzie przebiegać zgodnie z tematem przewodnim "Crop Production Out of the Box", który oznacza, w jaki sposób rolnictwo czerpie korzyści z przyjmowania nowych rozwiązań w obliczu wyzwań. 

- Rolnictwo rozwija się dzięki zdolności dostosowywania się do zmieniających się warunków naturalnych, nowych wymagań gospodarczych i politycznych oraz trendów konsumenckich - wyjaśnia Andreas Steul, kierownik projektu DLG Feldtage. - DLG Feldtage to miejsce dla profesjonalistów zajmujących się produkcją roślinną, którzy nie pozwalają, aby te zmiany ich pokonały, są gotowi wypróbować niekonwencjonalne metody uprawy i mogą rzucić wyzwanie konwencjonalnemu myśleniu i praktykom. W duchu myślenia i działania "nieszablonowego" ożywimy DLG Feldtage 2024 świeżymi pomysłami - dodaje Steul.

Program techniczny skupi się na zmienności upraw i bioróżnorodności, a także na przyszłościowych technikach rolniczych i alternatywnych uprawach.

Lokalizacja: Soester Börde

Gospodarzem DLG Feldtage 2024 będzie posiadłość Brockhof, położona w samym sercu Soester Börde. Prace przygotowawcze na miejscu rozpoczną się latem 2023 roku. Zarówno rodzina Tägder, która zarządza gospodarstwem, jak i Carolin Möller, właścicielka posiadłości, nie mogą się doczekać tej edycji DLG Feldtage, która została przełożona z powodu pandemii.

Gospodarstwo Brockhof uprawia ziemniaki, buraki cukrowe, pszenicę ozimą, jęczmień i kukurydzę na kiszonkę, a także silphium perfoliatum (rożnik przerośnięty) na około 290 hektarach. Rolnictwo uzupełniają kurczaki brojlery i biogazownia. Ostatnia edycja DLG Feldtage odbyła się w zeszłym roku w posiadłości Kirschgartshausen w Mannheim w Badenii-Wirtembergii w czerwcu 2022 roku.
opr. Jan Józefowicz,
źródło: DLG Feldtage
 
Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. kwiecień 2024 10:12