Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Rolnicy walczą z koronawirusem opryskiwaczami

Obrazek

Na całym świecie trwa walka z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Pomagają także rolnicy. Zarówno we Włoszech, jak i w Hiszpanii dezynfekują swoimi opryskiwaczami ulice miast i wsi. Bez ich zaangażowania odkażanie przebiegałoby znacznie wolniej.

23 marca 2020, 08:31
Setki rolników zrzeszonych w ASAJA (hiszp. Asociación Agraria de Jóvenes Agricultores/ Stowarzyszenie Rolnicze Młodych Rolników) wyjechało na ulicę miast i wsi w całej Hiszpanii, by pomóc w walce w koronawirusem. Własnymi opryskiwaczami dezynfekują ulice, place, parki i aleje.

- Od Almendralejo (Badajoz) do Léridy, aż po Ciudad Real, Toledo, Madryt, La Rioja, Jaén, Málaga czy Cádiz, przedsiębiorcy rolni oddali do dyspozycji władzom (burmistrzom, przedstawicielom władz krajowych i regionalnych) swoje maszyny rolnicze i zaoferowali swoją pracę w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa - informuje w komunikacie ASAJA.

Przestrzenie publiczne dezynfekują mieszanką podchlorynu i wody, w działaniu podobną do wybielacza. Tamtejsi przedstawiciele władz przyznają, że wykonywanie odkażania dużymi opryskiwaczami podczepionymi do ciągników jest dużo szybsze i bardziej wydajne niż w przypadku standardowych urządzeń.

Chętnych do pomocy rolników wciąż przybywa. Biura ASAJA sporządzają listy ochotników i przekazują je władzom koordynującym zadania.

- Jesteśmy świadomi, w jak trudnych czasach znajduje się teraz całe społeczeństwo i chcemy pomóc. Pójdziemy więc wszędzie, gdzie musimy, aby walczyć z koronawirusem - zapewnia Pere Roque prezes ASAJA-Lleida.

jr,
źródło i fot. ASAJA.com


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)