Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ruszają „Wielkopolskie Fora Rolnicze – Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi”

W ramach cyklu „Wielkopolskie Fora Rolnicze – Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi” prawie we wszystkich powiatach w Wielkopolsce odbywać się będą szkolenia dla rolników. Sprawdź, kiedy będzie u Ciebie.

Karol PomeranekBartłomiej Czekała14 stycznia 2023, 12:45

„Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi”

Jak podkreślają organizatorzy, „Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi” to wyjątkowa inicjatywa w skali całej Polski. 

- Od poniedziałku 16 stycznia ruszamy z Wielkopolskimi Forami Rolniczymi, w tym roku pod hasłem "Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi". Łączymy siły z instytucjami rządowymi. Zapraszam serdecznie wszystkich rolników do udziału w tych spotkaniach. Otrzymacie wiedzę i informację, w którym kierunku przygotowywać się do akcji wypełniania wniosków - mówi Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

– Nie słyszałem, by w jakimkolwiek innym województwie kilka jednostek zawiązało taką współpracę przy przeprowadzaniu tego rodzaju szkoleń. Jestem przekonany, że dzięki temu dotrzemy do dużego grona rolników - dodaje Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

„Nasi doradcy są odpowiednio przeszkoleni i przygotowani”

Jak zaznaczają organizatorzy, szkolenia są całkowicie darmowe, lecz konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Będą odbywały się stacjonarnie prawie we wszystkich powiatach w Wielkopolsce. Pierwsze odbędzie się 16 stycznia o 10:00 w budynku Muzeum Gospodarki Mięsnej w Sielinku k. Opalenicy, ostatnie zaś jest zaplanowane na 1 marca w Marszewie k. Pleszewa.

– Nasi doradcy są odpowiednio przeszkoleni i przygotowani, aby udzielać porad rolnikom oraz informować ich na temat zasad pozyskiwania środków – dodaje szef WODR.
Tematyka szkoleń: 
  • zmiany obowiązujące od 2023 roku w związku z wprowadzeniem Krajowego Planu Strategicznego,
  • informacje pozwalające rolnikom przygotować wnioski o dopłaty obszarowe,
  • kwestia ekoschematów,
  • bieżące problemy rolnictwa, o których informują rolnicy.
Organizatorzy:
  • Wielkopolska Izba Rolnicza. 
  • Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, 
  • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,  
Patronat medialny nad tymi spotkaniami objął m. in. top agrar Polska.


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)