Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Problemy z refundacją kosztów na bioasekurację

Obrazek

Rolnicy ruszyli do składania wniosków, a ARiMR nie przyjmuje załączonych do wniosków faktur i paragonów. Dlaczego?

Dorota Kolasińska30 sierpnia 2018, 13:35
Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale….
Po kilku wykonanych do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa telefonach wyjaśniających – odpowiedzi konkretnej brak. 
Zapytaliśmy dlaczego nie są respektowane paragony i faktury np. na kalosze, niektóre rodzaje mat, rękawice czy odzież ochronną, skoro na stronie Agencji podany jest wykaz przedmiotów podlegających refundacji 75% poniesionych kosztów. 

Otrzymujemy codziennie kilka telefonów od zaniepokojonych rolników, co robić w takiej sytuacji. Powiatowe biura ARiMR rozkładają ręce. 

– Mieliśmy szkolenie na temat przyjmowania tych wniosków i wymienioną listę przedmiotów, które podlegają refundacji kosztów w Rozporządzeniu. Nie rozumiem dlaczego akurat ten pracownik nie przyjął wniosku z paragonem za kalosze, przecież jest to obuwie ochronne – tłumaczy jeden z pracowników ARiMR. 

Napisaliśmy oficjalne zapytanie do rzecznika prasowego ARiMR oraz osoby zajmującej się bioasekuracją i czekamy na odpowiedź. 

Jesteśmy bardzo ciekawi tłumaczenia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dlaczego uruchomiła nabór wniosków, a z całej Polski napływają sygnały od wzburzonych rolników, że wnioski z niektórymi załącznikami są odrzucane, mimo spełnienia wymagań. 

Kolejne pytanie jakie zadamy będzie dotyczyło przedłużenia terminu składania wniosków, skoro pracownicy ARiMR byli niedoinformowani, jakie przedmioty zapewniają wzmocnienie bioasekuracji i bezpieczeństwa w gospodarstwach utrzymujących świnie i które z nich będą respektowane. 

Będziemy o nowych faktach w tej sprawie informować na bieżąco.


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)