Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Żniwa 2019: Spłonął ciągnik i prasa do słomy

Obrazek

Nie tak dawno informowaliśmy o pożarach zbóż i ściernisk w województwie wielkopolskim. Niestety docierają do nas kolejne smutne informacje. Tym razem pożar doszczętnie strawił ciągnik rolniczy i prasę do słomy.

Donata Kosicka3 lipca 2019, 13:46

Do zdarzenia doszło w Jakubowie koło Pniew (województwo wielkopolskie, powiat szamotulski). Płonęło zboże na pniu, ściernisko oraz ciągnik rolniczy z prasą do słomy. Straż szacuje, że pożar pochłonął około 16 ha. Prócz dużych szkód materialnych, nikomu nic się nie stało.

Z żywiołem walczyło 19 jednostek straży pożarnej oraz 2 samoloty gaśnicze. Przez wiatr zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia było duże. Strażacy dokładali wszelkich starań, żeby pożar nie przeniósł się na pobliskie pola i las.

Upalne lato i ogromna susza przyczyniają się do szybkiego rozprzestrzeniania pożarów. Przypominamy o pożarze w Konarzewie k. Poznania, który pochłonął 70 ha. Tego samego dnia w Dusinie oraz Malewie k. Gostynia spłonęło 170 ha zboża i ścierniska oraz ciągnik rolniczy.

Niestety okazuje się, że to nie pożar był największym utrudnieniem dla strażaków lecz kierowcy samochodów osobowych, którzy z ciekawości przyjechali zobaczyć co się dzieje. Przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie utrudniali przejazd zastępów straży pożarnej.

Ze względu na panującą suszę apelujemy o systematyczny i dokładny przegląd maszyn rolniczych oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia prac polowych. Wystarczy mała iskierka, żeby wydarzyła się tragedia.

dkd

fot. fb/OSP Duszniki

 Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)