StoryEditor

Strajk pracowników w fabryce New Holland!

W maju ponad 500 pracowników fabryki New Holland wzięło udział w strajku. Na czerwiec zaplanowane jest aż 12 strajków. Co z produkcją?
06.06.2024., 10:15h

Pracownicy fabryki Case New Holland w Basildon, Essex, będą kontynuować strajk, ponieważ negocjacje między związkiem zawodowym Unite a pracodawcą nie przyniosły zadowalających dla strajkujących rozwiązań.  Związek twierdzi, że spór dotyczący wynagrodzeń odnosi się do umowy z 2022 roku, która stwierdzała, że podwyżki wynagrodzeń będą powiązane ze wskaźnikiem inflacji. Pracownikom firmy zaproponowano podwyżkę o 4% w 2024 roku, ale związek Unite twierdzi, że zgodnie z pierwotną umową powinno to być 7,4%.

Zobacz także: Rolnicy w Brukseli protestują, ale frekwencja zawodzi tuż przed wyborami do PE

Firma osiąga ogromne zyski, a jedynym powodem, dla którego firma wycofuje się z umowy, jest czysta korporacyjna chciwość - mówi sekretarz generalny Unite, Sharon Graham.

Produkcja w New Holland zostanie wstrzymana

Związek zawodowy zapowiedział, że w tym miesiącu poza pierwszym strajkiem, który zakończy się dzisiejszego dnia, produkcja w firmie stanie jeszcze trzykrotnie. Pracownicy odejdą od maszyn w dniach 11-13 czerwca, 18-20 czerwca oraz 25-27 czerwca.

Sprawę skomentował również przedstawiciel firmy, który zapewnił, że negocjacje ze związkiem zawodowym trwają. 

- Firma jest rozczarowana, że strony nie zdołały osiągnąć porozumienia i że związek Unite zdecydował się na taki krok. Decyzja związku powoduje duży niepokój wśród pracowników w Basildon, a także wśród naszych klientów i naszej społeczności. (...) Podczas tego okresu przewidujemy brak zakłóceń w dostawie traktorów - rzecznik firmy zapewnił w rozmowie z Farmers Weekly.

image

Trwa protest rolników w Brukseli. Nie ma zgody na pomysły aktywistów!

New Holland świętuje 60 lat produkcji

W kwietniu tego roku New Holland świętował 60 lat produkcji w swoim zakładzie w Basildon i wyprodukował specjalną edycję traktora T7.300. Unikatowy egzemplarz traktora będzie prezentowany na wystawach maszyn rolniczych do końca roku 2024.

M.C.  tygodnik-rolniczy.pl

Fot: Canva

Tygodnik Poradnik Rolniczy
Autor Artykułu:Tygodnik Poradnik Rolniczy
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. czerwiec 2024 20:35