Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Tysiące rolników protestuje w Berlinie

Obrazek

Niemieccy rolnicy wyjechali ciągnikami na ulice Berlina, by pokazać swoje niezadowolenie z obecnej polityki rolnej i wprowadzonym zasadom ochrony środowiska. 

Dorota Kolasińska26 listopada 2019, 13:23
W Berlinie trwa protest rolników, którzy przy Bramie Brandenburskiej w Berlinie spodziewają się nawet 10 tys. osób i 5 tys. ciągników. Rolnicy mieli dotrzeć do Berlina o 12.00. 

Rolnicy sprzeciwiają się obecnej polityce rolnej i ochronie środowiska, która nakazuje nadmierną ochronę owadów zapylających, zakazu stosowania glifosatu, ochrony wód i ograniczenie stosowania nawozów. 

Z demonstrantami postanowiły porozmawiać Julia Klöckner, minister rolnictwa i Svenja Schulze. Z kolei Angela Merkel zaproponowała 40 organizacjom rolniczym rozmowy 2 grudnia 2019 r. 

Rolnicy mają największe zarzuty wobec rządu dotyczące funduszy rolnych, które w znacznym stopniu zamiast na rolnictwo, pójdą na ochronę środowiska. Przedstawiciele organizacji rolniczych chcą współpracować, żeby ustalić inne zasady, które pomogą w ochronie środowiska, bo te które wprowadzono, nie są według rolników dobre. 

Rolnicy docierają do Berlina pod Bramę Brandenburską pięcioma drogami, w związku z tym ruch w całym mieście jest praktycznie sparaliżowany. 

dkol/welt.de
Fot. welt/de


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)