Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

W oborze bydło spłonęło żywcem - straty gospodarza są ogromne

Obrazek

Około 20 sztuk bydła padło podczas pożaru obory. Do zdarzenia doszło we wsi Dalki w powiecie gnieźnieńskim w Wielkopolsce.

Karol Pomeranek25 października 2022, 11:34
Informacja o pożarze budynku inwentarskiego do stanowiska kierowania komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie dotarła 24 października o godzinie 10.44.

Właściciel podjął próbę ugaszenia pożaru 

Jak informuje mł. bryg. Jarosław Łagutoczkin, z zespołu Prasowego komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Gnieźnie oraz jeden zastęp z OSP w Mnichowie

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar obory, w której znajdowało się bydło. Właściciel podjął próbę ugaszenia pożaru przed przybyciem straży pożarnej oraz ewakuował cztery sztuki bydła w miejsce bezpieczne. 

Większa część stada nie przeżyła pożaru 

Przybyli na miejsce ratownicy opanowali żywioł i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.  

– Niestety większa część stada znajdująca się w tej części obory nie przeżyła pożaru. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Następnie oddymiono obiekt przy użyciu wentylatora nadciśnieniowego. O zaistniałej sytuacji poinformowano powiatowego inspektora weterynarii oraz zadysponowano na miejsce zdarzenia lekarza weterynarii. Okoliczności zdarzenia ustala policja – informuje gnieźnieńska komenda PPSP.

Straty oszacowano wstępnie na kwotę ponad 300 tys. zł.

fot. KPPSP w Gnieźnie


1 z 3
Obrazek

2 z 3
Obrazek

3 z 3
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)