StoryEditor

„Współpraca rolników na wielkopolskiej wsi – rola i znaczenie spółdzielczości” – konferencja już w tę sobotę!

W tym roku przypada 160. rocznica utworzenia Kółka Rolniczego w Sobótce i zarazem jubileusz 160-lecia spółdzielczości na ziemi wielkopolskiej. Jubileusze te stały się pretekstem do organizacji konferencji pt. „Współpraca rolników na wielkopolskiej wsi – rola i znaczenie spółdzielczości”. Wydarzenie odbędzie się już w tę sobotę!
07.04.2022., 15:04h

Organizacje rolnicze i spółdzielczość mieszkańców wsi mają w Wielkopolsce bogate tradycje i długą historię. Kółka Rolnicze oraz Koła Gospodyń Wiejskich działające na rzecz rozwoju gospodarstw, upowszechnienia wiedzy rolniczej, samopomocy i współdziałania rolników odgrywają istotną rolę w życiu gospodarczym i społecznym naszego kraju. Od początku istnienia był to bardzo ważny element rozwoju społeczno-gospodarczego wsi, mający istotny wpływ na warunki życia rolników i mieszkańców. Ich szeroki zasięg działań obejmował zadania służące wielofunkcyjnemu rozwojowi wsi, w tym rozwojowi gospodarstw, infrastruktury wiejskiej, przedsiębiorczości i agroturystyki oraz promowaniu kultury i tradycji polskiej wsi.

Rok 2022 jest szczególny, ponieważ przypada w nim 160. rocznica utworzenia Kółka Rolniczego w Sobótce i zarazem jubileusz 160-lecia spółdzielczości na ziemi wielkopolskiej. Jubileusze stały się przyczynkiem do organizacji konferencji pt. „Współpraca rolników na wielkopolskiej wsi – rola i znaczenie spółdzielczości”.

Tematyka wydarzenia, które obędzie się już w tę sobotę, 9 kwietnia, w  Szkole Podstawowej im. Ludwika Szymoniaka w Sobótce (gmina Ostrów Wielkopolski), skupiać się będzie wokół aktualnie obowiązujących rozwiązań prawnych dotyczących działalności spółdzielni i organizacji rolniczych z uwzględnieniem kontekstu historycznego zrzeszania się rolników w Wielkopolsce. Do udziału w spotkaniu zaproszono rolników, jak i przedstawicieli różnego rodzaju organizacji rolniczych.

Organizatorem konferencji jest Wielkopolska Izba Rolnicza oraz Regionalny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Kaliszu. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Wiceprezes Rady Ministrów Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.

Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. czerwiec 2024 21:47