StoryEditor

Wypadki drogowe z udziałem maszyn rolniczych - skala, najczęstsze przyczyny

Wypadki drogowe z udziałem ciągników rolniczych stanowią jedynie około 0,5% wszystkich wypadków drogowych wynika z danych Policji. Z tego powodu ministerstwo infrastruktury nie planuje działań informacyjnych dla kierowców dotyczących specyfiki poruszania się maszyn rolniczych podczas żniw.
01.08.2021., 15:08h

– Zbliżają się żniwa – czas intensywnych prac polowych z wykorzystaniem wielu maszyn, które siłą rzeczy muszą często poruszać się po drogach publicznych. Niestety zdarza się, że spotyka się to z niezrozumieniem innych uczestników ruchu drogowego. Oczywiście użytkownicy kombajnów, ciągników i innych maszyn rolniczych muszą stosować się do ogólnie przyjętych zasad i w większości przypadków tak jest, ale i tak nierzadko spotykają się oni z agresją kierowców innych pojazdów – napisał w interpelacji poseł Norbert Kaczmarczyk, którego zdaniem, zasadnym byłoby zainicjowanie szerokiej akcji informacyjnej dotyczącej specyfiki okresu żniw i związanych z tym czasem niedogodności jakie można napotykać na drogach w całym kraju.


Pozytywne statystyki

W odpowiedzi ministerstwo infrastruktury przytoczyło dane Policji oraz KRUS. I tak zgodnie z raportem Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji Wypadki drogowe w Polsce w 2020 roku, wypadki z udziałem ciągników rolniczych stanowią jedynie około 0,5% wszystkich wypadków drogowych. Raport Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego „Wypadki przy pracy i choroby zawodowe rolników oraz dział...

Pozostało 62% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. marzec 2024 06:24