StoryEditor

Zielony Ład – potrzeby, możliwości i zagrożenia

Strategia Zielonego Ładu w aspekcie transformacji klimatycznej w ramach konferencji „Przyszłość Europy” - to tytuł konferencji zorganizowanej w Ośrodku w Zakrzowie na Opolszczyźnie. Eksperci widzą w nadchodzących przemianach zagrożenia, ale i szanse. Najważniejsze, by pozostawić po sobie ład dla przyszłych pokoleń. 
16.10.2021., 12:10h

W konferencji wzięli udział eksperci wielu specjalizacji. Tematem wiodącym było zagadnienie Zielonego ładu w aspekcie transformacji klimatycznej. Zmiana klimatu i degradacja środowiska stanowią realne zagrożenie, dlatego bardzo ważna jest już dziś debata oraz próba wypracowania nowoczesnych, konkurencyjnych, zasobooszczędnych rozwiązań w tej dziedzinie.

Konferencję będącą kontynuacją działań, które rozpoczął w ubiegłych latach szef raciborskiego Agromaxu zorganizował wspólnie z gospodarstwem Marszałek Województwa Opolskiego - Andrzej Buła oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu, Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego - GOSiR w Zakrzowie. 

W filmie wypowiadają się:

Antoni Konopka  członek Zarządu Województwa Opolskiego;

Gabriela Morawska-Stanecka wicemarszałek Senatu, Członek Senackiej Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu, członek Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej, Członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji;

dr Marek Prawda  Ambasador RP przy UE w latach 2012-2016, Dyrektor Generalny Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w latach 2016-2020;

prof. dr hab. Jerzy Buzek, Eurodeputowany, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego
w latach 2009-2012;

Waldemar Czaja wójt Zębowic;

Tomasz Wiciak wicestarosta powiatu namysłowskiego;

Klaudia Kluczniok Związek Śląskich Rolników;

Marek Froelich prezes Izby Rolniczej w Opolu;

 

Tekst, zdjęcia i montaż: dr Mariusz Drożdż  

 

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 21:22