StoryEditor

Zmiana w GIW: Mirosław Welz Głównym Lekarzem Weterynarii

Dzisiaj MRiRW poinformowało o ważnej zmianie w Głównej Inspekcji Weterynaryjnej. Dr Bogdan Konopka nie będzie już pełnił funkcji Głównego Lekarza Weterynarii, na stanowisku zastąpi go jego dotychczasowy zastępca dr Mirosław Welz.
18.05.2021., 13:05h
Dr Bogdan Konopka pełnił funkcję Głównego Lekarza Weterynarii przez ostatnie dwa lata. Został powołany na stanowisko 6 maja 2019 r., gdyż premier Mateusz Morawiecki odwołał z piastowania tej funkcji Pawła Niemczuka dzień wcześniej.

6 maja 2019 r. Prezes Rady Ministrów powołał na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii dr. Bogdana Konopkę, który od 2006 r. był Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii w Kielcach.
 
Dziś resort rolnictwa podał informację, że w Głównej Inspekcji Weterynaryjnej zaszła kolejna zmiana. Dr. Bogdana Konopkę na stanowisku GLW zastąpi dr Mirosław Welz, dotychczasowy zastępca Głównego Lekarza Weterynarii.
 
Mirosław Welz został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego wczoraj, 17 maja br., natomiast dzisiaj minister Grzegorz Puda wręczył akt powołania.
 
Na razie nie jest znana przyczyna zmiany w GIW oraz szczegóły sprawy. Nieoficjalnie może mieć to związek z sytuacją dotyczącą ognisk grypy ptaków na Mazowszu, gdzie służby weterynaryjne nie radziły sobie ze sprawną i szybką ich likwidacją. Poza tym dr Konopka był powołany na stanowisko za kadencji ministra Ardanowskiego. Od października 2020 roku resortem rolnictwa rządzi Grzegorz Puda i niewykluczone, że obecny minister ma inną wizję kierowania i rozwoju tej instytucji i stąd ta zmiana.
 
dkol
Fot. MRiRW
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 15:07