StoryEditor

Robot do siania i pielenia buraków cukrowych

Bezemisyjny robot do siania i pielenia buraków cukrowych pracuje na polu pod Grodziskiem Wlkp. Precyzyjnie umieszcza nasiona w glebie, a do napędu wykorzystywana jest energia elektryczna z własnego ogniwa fotowoltaicznego.
27.04.2023., 11:04h
Robot porusza się z prędkością 0,7 km/ha co pozwala na precyzyjne umieszczenie nasion, do napędu wykorzystywana jest energia elektryczna, która pozyskiwana jest z własnego ogniwa fotowoltaicznego. W nocy energia pobierana jest z akumulatorów. Ogniowo fotowoltaiczne w ciągu słonecznego dnia dostarcza odpowiednią ilość energii do napędu oraz ładuje akumulatory.

Robot do pielenia

Chwasty przez robota usuwane są mechanicznie, przy pomocy precyzyjnej technologii GPS, zapamiętując położenie wszystkich wysianych wcześniej nasion. Proces odchwaszczania może być rozpoczęty tuż po wykonaniu siewu buraków. Podczas mechanicznego usuwania chwastów istnieje możliwość wykonania precyzyjnego zabiegu insektycydowego. Urządzenie wykonuje aplikację tylko na roślinę uprawną, ograniczając tym samym do absolutnego minimum ilość stosowanego środka ochrony roślin.źródło i foto: informacja prasowa Pfeifer&Langen Polska
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 14:11