StoryEditor

Ceny bydła - do świątecznych podwyżek daleko. Zobacz stawki w kilkunastu punktach skupu!

Na rynku bydła mięsnego pojawiły się lekkie zawirowania. Spadki cen dotyczą głównie kategorii krów, gdyż nie ma dużego zapotrzebowania.
13.11.2023., 13:00h
Z tego artykułu dowiesz się:
  • ile zakłady płacą za bydło?
  • ceny bydła MRiRW
  • skup bydła mięsnego
  • rynek bydła mięsnego
  • ceny bydła w UE
  • światowa sytuacja na rynku bydła mięsnego

Jak wynika z notowań cenowych wszystkich unijnych państw, Meat Market Observatory podaje, że średnia cena byków w kl. R w UE wynosi 4,83 euro/kg i obserwowany jest niewielki spadek. Podobnie jest w przypadku jałówek, za nie unijni rolnicy mogą otrzymać 4,97 euro za kg. W przypadku tej kategorii spadek stawek jest najmniejszy, co pokazuje, że wołowina z jałówek jest pożądana na rynku europejskim. Największy spadek kolejny tydzień z rzędu jest widoczny w kategorii krów. Za nie hodowcy otrzymywali średnio tydzień temu 3,66 euro/kg. Za wołowinę z polskich krów płacono według europejskich danych 3,78 euro za kg. Zrozumiały jest wiec brak zainteresowania wołowiną pochodzącą z krów ze strony importerów - ceny są znacznie wyższe niż w innych krajach. Spadkowy trend cenowy w przypadku krów można również zauważyć w Niemczech. Tam również magazyny są pełne, a na krowy jest mniejszy popyt. 

Pozostało 81% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 21:15