StoryEditor

Ceny bydła lekko w górę. Ubojnie uzupełniają zapasy, wkradł się niepokój o stałych dostawców. Dlaczego?

W tym tygodniu polskie ubojnie ponownie podbiły nieco stawki za bydło. Czy to stały trend i można się spodziewać dalszych podwyżek?
23.01.2024., 12:20h

Sytuacja na rynku bydła w UE jest stabilna, średnia cena bydła wszystkich kategorii i klasie R ukształtowała się na poziomie 4,95 euro/kg. Średnia cena byków w klasie R wynosi 4,91 euro/kg. Na niemieckiej giełdzie VEZG stawki również są dość stabilne i utrzymuje się stały popyt. Pojawiło się nieco większe zainteresowanie krowami rzeźnymi, co widać w lekkich wzrostach stawek do poziomu 3,55-3,85 euro/kg. 

- Na początku 4. tygodnia kalendarzowego wyraźna podaż krów rzeźnych wystarcza zaledwie na pokrycie szybkiego zapotrzebowania. Ceny znów rosną. Młode byki będą nadal oceniane bez zmian -  podają eksperci VEZG.

Pozostało 91% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. kwiecień 2024 12:21