StoryEditor

Ceny skupu bydła w nowym roku. Ile płacą zakłady?

Znane nam od lat trendy cenowe na rynku bydła mięsnego zniknęły, a wraz z nimi karnawałowe podwyżki. Stawki stoją jak zamurowane. Sprawdź, ile płaci Twój zakład!
09.01.2024., 11:30h

Sytuacja na rynku bydła w UE nieco się poprawiła, zanotowano niewielkie podwyżki średniej ceny za bydło wszystkich kategorii i klasie R do 4,95 euro/kg (wzrost o 6 eurocentów). Średnia cena byków w klasie R wynosi 4,92 euro/kg. W Niemczech trwają rolnicze protesty, jednak ceny młodych byków nadal utrzymują się na tym samym poziomie, nawet jeśli demonstracje rolników nieco zakłócają logistykę. Rynek krów rzeźnych również jest stabilny. Z giełdy VEZG wynika, że średnia cena krów kształtuje się na poziomie 3,43-3,63 euro/kg, cena młodych byków 4,69 euro za kg, sporo tańsze są jałówki, bo stawki sięgają jedynie 4,36 euro/kg. 

- Na początku bieżącego tygodnia ceny młodych byków i krów rzeźnych na niemieckim rynku bydła rzeźnego pozostają bez zmian - podają eksperci VEZG.

Pozostało 86% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. kwiecień 2024 23:06