StoryEditor

Ceny bydła: ostatni tydzień najwyższych stawek?

Zakłady ubojowe utrzymują ceny bydła mięsnego z poprzedniego tygodnia lub lekko podnoszą, gdy towaru brakuje. Jednak w najbliższych dwóch tygodniach wzrostów nie będzie. Możliwy jest nawet spadek, dlaczego? Sprawdź, ile w tym tygodniu dostaniesz za byki, jałówki i krowy w skupie!
05.04.2022., 12:04h

W bieżącym tygodniu zakłady w większości utrzymały cenniki z ubiegłego tygodnia, tylko niektóre podniosły stawki. Warto zajrzeć do notowań i sprawdzić, który zakład w okolicy płaci za bydło najwięcej. Z rozmów z pracownikami skupu wynika, że większość zakładów ubojowych właśnie kończy realizację zamówień na okres świąteczny, dlatego w kolejnych dwóch tygodniach można spodziewać się obniżek, bo zapotrzebowanie na żywiec będzie nieco niższe.

- Czekają nas w najbliższych dwóch tygodniach raczej obniżki kosmetyczne, to wynika z nadchodzących świąt i to standardowy trend przedświąteczny. Po świętach stawki powinny wrócić na poprzedni tor, czyli do obecnego poziomu – mówi pracownik jednego ze skupów bydła.

Jak wynika z kolei z analizy KOWR na rynku krajowym w ostatnim tygodniu marca utrzymywał się wzrost cen żywca wołowego spowodowany m.in. mniejszą podażą bydła w skupie.

- W dniach 21–27.03.2022 r. cena zakupu żywca wołowego ukształtowała się na poziomie 10,81 zł/kg, o 3% wyższym niż tydzień wcześniej. Żywiec ten był o 10% droższy niż w końcu lutego br. oraz o 59,5% droższy niż w analogicznym tygodniu 20...

Pozostało 67% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. marzec 2024 04:24