StoryEditor

Ceny bydła: pogoń za krową, stawki w górę

W porównaniu do ubiegłego notowania widać jedynie większe zainteresowanie zakładów ubojowych krowami. Stawki nieco się ruszyły, a podobno zapotrzebowanie będzie rosło.
05.03.2024., 10:01h

Ceny bydła w UE

Według Meat Market Observatory i raportu z dn. 25 lutego br. średnia cena bydła w klasie R wyniosła 5,01 euro/kg i jest obserwowany delikatny trend wzrostowy. Obserwując ceny krów od początku roku na rynku unijnym to są one w stałym trendzie wzrostowym od stycznia br. Obecnie średnio w UE płaci się za nie około 4 euro za kg. Ceny jałówek od początku br. utrzymują się na stabilnym poziomie około 5,1 euro/kg. Z kolei średnia cena byków w wyniosła 5,05 euro/kg, ale obserwowany jest lekki trend spadkowy. 

Mimo, że ubojnie powinny rozpocząć przygotowania przed świątecznym skupem, to w ogóle tego nie widać w cennikach. Podobnie sytuacja wygląda w Niemczech, bo zainteresowania nie ma większego niż zwykle i stawki są stabilne. Jednak według najnowszych danych giełdy VEZG, na rynku niemieckim niewiele się dzieje. Podaż zaspokaja popyt. 

- Jeśli sytuacja na rynku będzie ogólnie zrównoważona, wycena młodych buhajów i samic przeznaczonych do uboju na początku bieżącego tygodnia pozostanie niezmieniona - podają eksperci VEZG. 

Pozostało 53% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. maj 2024 09:37