StoryEditor

Ceny odsadków i cieląt mięsnych. Ile trzeba zapłacić za materiał do opasu?

Ceny odsadków w ostatnich miesiącach były historycznie wysokie. Popyt na rynku napędzały wysokie ceny bydła dorosłego w skupie. Zwykle trendy wzrostowe i spadkowe pokrywały się w przypadku zwierząt do opasu i tych gotowych do sprzedaży. Jak jest obecnie?
28.01.2024., 10:00h
Z tego artykułu dowiesz się:
  • ile kosztują odsadki i cielęta krajowe?
  • ile kosztują odsadki mięsne?
  • odsadki importowane - jakie ceny?
  • rynek odsadków

Rynek już od kilku lat rządzi się swoimi prawami. W przypadku cieląt i odsadków pochodzących z importu coraz większym problemem stają się wyższe wymagania, dotyczące transportu zwierząt oraz choroby bydła, m.in. choroba niebieskiego języka w UE. Na rynku wyczuwalna jest niepewność, bo sytuacja dotycząca cen w skupach jest nieprzewidywalna i pozbawiona klarownych trendów, a do tego bardzo ryzykowna. Odsadki mięsne nie są tanią inwestycją. Razem ze spadkiem pogłowia bydła mięsnego w UE, spadł również popyt ze strony unijnych odbiorców wołowiny. Rynek stoi w miejscu, a wraz z nim hodowcy, importerzy i zakłady ubojowe. Nikt nie ma odwagi prognozować, co będzie dalej, bo przypomina to wróżenie z fusów.

Pozostało 89% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 08:17