StoryEditor

Jak zorganizować załadunek bydła podczas sprzedaży, by było łatwiej i bezpieczniej?

Załadunek bydła na samochód jest zwykle dość stresujący, zarówno dla hodowcy, ale także samych zwierząt. Jak zorganizować przeganianie i załadunek bydła oraz na co zwrócić uwagę podczas sprzedaży?    
01.03.2023., 13:03h

Sprzedaż bydła jest przyjemna tylko dlatego, że daje przychód, ale organizacja samej procedury zagonienia i załadunku bydła na auto do przyjemnych nie należy. Jest to po prostu niebezpieczne i stresujące dla gospodarzy oraz zwierząt. Tym bardziej jeśli zwierzęta są przez wiele miesięcy utrzymywane w budynku lub na pastwisku i są rzadko przeganiane. Poniższe rady mogą wydawać się błahe, ale w niektórych gospodarstwach podczas sprzedaży można zobaczyć istne rodeo. 

Stres stwarza ryzyko wypadków. Tuż przed przyjazdem auta, jeśli jest taka możliwość warto oddzielić sztuki przeznaczone na sprzedaż, przygotować dokumenty (paszporty już nie są potrzebne), aby wiedzieć, które sztuki sprzedajemy (przyda się przy sprawdzeniu wyliczeń z ubojni). Warto ustalić z członkami rodziny lub pracownikami zanim pojawią się odbiorcy, czym każda osoba w trakcie przeganiania zwierząt i załadunku będzie się zajmować. Jeśli istnieje taka możliwość to warto usunąć wszelkie niebezpieczne elementy takie jak widły, czy takie które mogą zostać uszkodzone, ale również po to aby ustawić pojazd jak najbliżej miejsca, z którego zwierzęta będą przepęd...

Pozostało 83% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. czerwiec 2024 21:22