StoryEditor

Nowości rynkowe: plastikowe podpory pod ruszta

Wytworzone z wytrzymałego tworzywa kolumny mogą unieść betonową podłogę wraz z wyposażeniem chlewni oraz zwierzętami w środku - zapewnia firma Hodowca. Do tego mają być łatwe w utrzymaniu najwyższej czystości i standardów bioasekuracyjnych.
28.03.2023., 15:03h

Zajmująca się wyposażaniem chlewni firma Hodowca wprowadza na rynek plastikowe podstawy i wsporniki pod plastikowe oraz betonowe ruszta. Firma zapewnia, że wytworzone z wytrzymałego tworzywa kolumny mogą unieść betonową podłogę wraz z wyposażeniem chlewni oraz zwierzętami w środku. Jednocześnie są trzy razy lżejsze (ok. 17 kg) i przez to łatwiejsze w transporcie i montażu.

Oszczędność czasu i pieniędzy w wyposażeniu chlewni

Mogą być zapakowane i rozłożone osobno podstawy (kolumny), podpory (belki) i czapki podstaw. W tym systemie nie potrzeba dodatkowych wsporników (czy belek Delta), to zdaniem Hodowcy oszczędność czasu i pieniędzy. W porównaniu z podporami betonowymi nie niszczą się podczas mycia pod ciśnieniem, a dzięki gładkiej powierzchni są łatwiejsze do utrzymania w czystości.


Zobacz także: Otwarte kojce porodowe. Bezjarzmowe utrzymanie loch zwiększa dobrostan i wyniki


Maksymalna wysokość wynosi 900 mm (kolumna) + 80 mm (czapka) + 140 mm (belka) = 1,12 m lub w wersji wyższej: 1300 mm (kolumna) + 80 mm (czapka) + 140 mm (belka) = 152 m. Łatwy montaż kotwami do podłoża. Cena słupów waha się (w zależności od wysokości) od 135 do 155 zł netto/szt.

Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 05:49